Aranżacja pokoju dla dziewczynki. Plac zabaw w środku miasta!

2017-08-07 1:24

Pokój dla dziewczynki przypomina plac zabaw. Tutaj nie można się nudzić! Specjalnie zaprojektowane łóżka zapewniają miejsce do wypoczynku. Na huśtawce można się bujać i schować. Jest też dużo miejsca do przechowywania. Zobaczcie pomysłowy projekt pokoju dla dziewczynki, który w przyszłości można podzielić na dwa mniejsze.

Duży – 22 metrowy, ładny pokój dla kilkuletniej dziewczynki to tak naprawdę dwa sąsiadujące ze sobą pokoje, chwilowo połączone. Chwilowo, bo przez kilka lat mają zapewniać atrakcyjne miejsce do zabawy i odpoczynku obecnej lokatorki i jej przyszłego rodzeństwa. Później, kiedy dzieci podrosną i każde będzie potrzebowało przestrzeni wyłącznie dla siebie, wnętrza zostaną ponownie rozdzielone. Zadanie nie będzie trudne, wystarczy postawić ściankę. Z myślą o późniejszej separacji zachowano dwie pary drzwi oraz instalacje elektryczne (teraz w pokoju wiszą dwie lampy sufitowe). Autorkami projektu pokoju dla dziewczynki są Agata Ambrożewska i Agata Krzemińska z pracowni  A+A. Uwagę przyciągają też dwa łóżka, wykonane na wymiar przez stolarza-z daszkiem, „oknami” i narożnym blatem. Podłoga tak jak w reszcie mieszkania, to wylewka betonowa, przyjmująca temperaturę otoczenia, a więc ciepła. Pojawiły się jednak dywany, bo nie widać na nich śladów malarskiej pasji dziewczynki. Dolne części ścian w pokoju zdobią dekoracyjne malunki. Dla jednych są to zwykłe pociągnięcia wałkiem z żółtą farbą, ale dla innych… miejskie wieżowce. Kwestia wyobraźni.

Pomysłowe łóżka dla dzieci w kształcie domku

Najważniejszymi meblami w pokoju dziewczynki są zestawione ze sobą łóżka. Jedno sprawdza się podczas zabaw i czytania bajek, może tu także w razie potrzeby spać jedno z rodziców. Drugie jest miejscem nocnego wypoczynku głównej lokatorki pokoju. Puste skrzynie oraz stelaże pod materacami zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Konstrukcja łóżka jest stabilna i bezpieczna. Ścianki są w środku puste i składają się z dwóch warstwowo klejonych płyt. Sklejka pomalowana jest lakierem bezpiecznym dla zdrowia-z atestem higienicznym. Dużo miejsca do przechowywania zabawek zapewnia pojemny regał z wysuwanymi pojemnikami. Miejsce na ubrania zapewnia duża wolnostojąca szafa z IKEA.

Czytaj też: Jak Beata Sadowska urządziła pokoje swoich synków?

 

 

Pokój dla dziecka jak plac zabaw
Autor: Martyna Rudnicka