22 pokoje dziecięce z prawdziwych mieszkań. Ładne inspiracje i zdjęcia

2013-10-01 14:50

Pokoje dziecięce 2013 muszą być wygodne, bezpieczne i wyjątkowo przyjazne. To przecież całe królestwo najmłodszych domowników. Wybraliśmy dla was przykłady pokoi dziecięcych urządzonych z pomysłem. Prawdziwe wnętrza 2013, INPIRACJE.

Pokoje dziecięce 2013 powinny inspirować i zachęcać ich małych właścicieli do kreatywności. Sprzyjać temu będą ożywiające, pobudzające kolory, naklejki z ich ulubionymi bohaterami kreskówek, ciekawe wzorki na tkaninach, tapeta jak mapa z wyspą skarbów... Ale dzieci powinny też mieć możliwość same aranżować swój pokój (oczywiście pod rodzicielskim okiem). Pomożemy im w tym, choćby wieszając w pokoju dziecięcym na jednej ze ścian tablicę magnetyczną – maluchom nie dawajmy tablic korkowych z pinezkami. Na takiej tablicy w pokoju dziecięcym róbmy często wystawę prac dzieci. Wcale nie muszą być arcydziełami, jednak docenienie wysiłku malca, da mu motywację do następnych artystycznych przedsięwzięć.

Pokoje dziecięce 2013 pomysłowo urządzone

Głównym miejscem zabaw w pokojach dziecięcych jest podłoga. Z tego powodu warto wyłożyć ją miękką wykładziną albo dywanikiem. Gdy dziecko jest alergikiem, zostawmy w pokojach dziecięcych 2013 drewnianą posadzkę,  przygotujmy jednak miękkie poduchy lub worki-siedziska, żeby malec mógł w czasie zabawy na nich wygodnie siedzieć. Pamiętajmy też, że łóżko w pokojach dziecięcych pełni w ciągu dnia dodatkową funkcję miejsca do siedzenia. Przyda się więc kolorowa mocna narzuta, która ochroni przed zabrudzeniem łóżko i pościel. Z tego samego powodu ścianę za łóżkiem również warto zabezpieczyć tapetą. Dekoracyjną, i taką, której motywy będą się dziecku miło kojarzyły.

Gdzie trzymać zabawki: pomysły z pokoi dziecięcych 2013

Z zabawkami  (a raczej z ich szybkim chowaniem) w pokojach dziecięcych często jest problem. Komody z szufladami są dobrym rozwiązaniem dla nieco już starszych dzieci, dla maluszków lepsze będą np. kosze czy pojemniki z tworzywa, które łatwo umyć albo plastikowe torby plażowe (są bardzo kolorowe). Do półek małe dzieci na ogół nie dosięgają, ustawianie więc na nich zabawek spadnie na rodziców. Pojemniki na zabawki można zaopatrzyć w kółka, wtedy łatwo się je przesuwa z kąta na środek pokojów dziecięcych.

Tu chce się uczyć: kącik do nauki w pokojach dziecięcych 2013

W pokojach dziecięcych bardzo ważne jest to, żeby miejsce do nauki nie tylko było wygodne, ale także przyjazne. Starajmy się nie ustawiać w nim zbyt wielu rzeczy, które rozpraszają uwagę, przeszkadzają w nauce. Przybory szkolne powinny mieć swoje stałe miejsce i być pod ręką, można je jednak schować w szufladach komódki stojącej pod biurkiem, w pojemnikach na półce, wcale nie muszą być na widoku. Do pokoi dziecięcych 2013 wybierzmy też pogodne kolory, wnoszą naprawdę dużo przytulności i radosny nastrój.