Living Stones to seria flakonów, które dla Veniniego zaprojektowała Flo Perkins. Zainspirowała ją fauna i flora pustyni. Paolo Venini, prawnik z rodziny od wielu pokoleń parającej się obróbką szkła Murano, i antykwariusz Giacomo Cappelin stworzyli markę, w której w znakomitych proporcjach połączyli rzemiosło, sztukę, wzornictwo i architekturę. Lampy i dekoracyjne szkła Venini z początku XX wieku to dziś kolekcjonerskie cacka osiągające wysokie ceny na aukcjach sztuki.
Varenna
Jedna z marek włoskiej firmy Poliform, pod którą kryją się znakomite meble kuchenne. Dla Varenny tworzą wybitni projektanci, m.in. Carlo Colombo i Paolo Piva. Przepis na sukces Varenny to funkcjonalne rozwiązania i systemy zabudowy kuchennej. Minimalistyczne i piękne w proporcjach. Atutem Varenny jest zgodność stylistyczna z resztą oferty Poliformu.
Versace
Synonim pełnego przepychu włoskiego stylu. Dom mody stworzony przez Gianniego Versace, który po tragicznej śmierci założyciela w 1997 roku przejęła jego siostra Donatella, słynie z odważnej, pełnej barw i radości życia interpretacji mody. Charakterystyczne logo z głową Meduzy pojawia się także na artykułach wyposażenia wnętrz, m.in. na słynnych filiżankach.
Victorinox scyzoryki
Marka stabilna i solidna jak wszystko, co kojarzymy ze Szwajcarią, istnieje od 1884 roku. Już w początkach produkcji - a używano wówczas np. maszyn napędzanych kołem wodnym - jakość noży Victorinox była tak ceniona, że… szybko pojawiły się ich podróbki. Kiedyś standardowe wyposażenie wielu armii, dziś ulubione sprzęty turystów, majsterkowiczów i gospodyń domowych.
Vitra
Żadna marka na świecie nie ma tak imponującego portfolio produktów i tak znamienitego grona projektantów jak Vitra: Ray i Charles Eamesowie, Le Corbusier, Verner Panton, Jean Prouvé, Philippe Starck, Ron Arad. Lektura jej katalogu to lekcja historii designu. Vitra ma własne muzea wzornictwa w Weil am Rhein oraz w Berlinie, a jej siedziba to kolekcja projektów architektonicznych sław.