Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

2022-12-19 9:26 Materiał sponsorowany

Rozpoczęcie dnia od filiżanki idealnie zaparzonej kawy pozwala przygotować się na nadchodzące wyzwania, poukładać myśli i znaleźć chwilę wytchnienia przed rzuceniem się w wir pracy. Jak wybrać idealny ekspres ciśnieniowy?

Melitta
Autor: Materiały prasowe/Melitta

Dlaczego warto wybrać ekspres ciśnieniowy?

Choć w sklepach ze sprzętem AGD znajdziesz ekspresy wykorzystujące jedną z kilku technologii, te ciśnieniowe cieszą się największym zainteresowaniem. Pomimo wyższej ceny oferują niezrównany komfort i możliwość personalizacji ustawień, a przy tym szeroki wybór opcji pozwalających na przygotowanie naparu godnego prawdziwego baristy. Co wyróżnia ekspresy niemieckiej marki Melitta na tle konkurencji?

Prosta i intuicyjna obsługa

Zanim kupisz ekspres do domu lub biura zastanów się, czy chcesz spędzać godziny na lekturze instrukcji, a następnie manewrować po niezbyt przejrzystym menu. Z pewnością nie!

Dotykowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości z matrycą TFT, który znajdziesz w modelach z linii Barista Smart oraz Latte Select pozwala łatwo i szybko wybrać jedną z kilkunastu gotowych propozycji kaw. Espresso, cappuccino, czy latte macchiato? Decydujesz jednym dotknięciem. Na panelu równie łatwo ustawisz ilość dodawanego mleka oraz wody. Innowacyjna technologia OneTouch sprawia, że najważniejsze opcje ustawisz w okamgnieniu przy pomocy wirtualnych suwaków.

Zintegrowana wylewka o regulowanej wysokości umożliwia wygodne przygotowywanie napoju bez konieczności przesuwania filiżanki na kawę mleczną.

Możliwość wyboru ziaren kawy

Jeśli jesteś prawdziwym smakoszem kawy z pewnością lubisz eksperymentować z ziarnami pochodzącymi z różnych regionów świata. Albo po prostu w Twoim domu część bliskich woli kawę czarną, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie kawy innej niż mlecza. Czy da się to pogodzić? Oczywiście, że tak.

W swoich ekspresach Melitta stosuje technologię Manual Bean Select. Urządzenia są wyposażone w podwójny pojemnik na ziarna – dla kaw czarnych i mlecznych. Dzięki temu można wybrać rodzaj kawy w zależności od preferencji. Urządzenie automatycznie poinformuje, jeżeli w którymkolwiek z pojemników skończą się ziarna.

Możliwość personalizacji i funkcje smart

Dużą zaletą nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych jest możliwość konfigurowania i zapisywania profili napojów dla kilku użytkowników. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem manualnie ustawiać parametrów kawy od nowa.

Serie ekspresów marki Melitta, Barista Smart oraz Latte Select mogą zapamiętać od 4 do nawet 8 różnych ustawień. Spieszysz się rano do pracy? Nic prostszego, wystarczy wybrać odpowiedni profil, a chwilę później dostajesz dokładnie taką kawę, o jakiej marzysz.

Miłośnicy nowych technologii z pewnością docenią też możliwość sterowania najważniejszymi funkcjami ekspresów z poziomu aplikacji Melitta Connect dostępnej na urządzenia z serii Smart. W wygodny sposób zmienisz ustawienia ekspresu bez wchodzenia do kuchni. W ten sposób zmienisz moc kawy, temperaturę wody, ilość mleka i wiele innych ustawień.

Aplikacja Melitta
Autor: materiały prasowe

Ekspres idealny dla dwojga?

Wyobrażasz sobie ekspres, który przygotowuje dwie kawy jednocześnie? Idealne rozpoczęcie wspólnego poranka, prawda? Ekspresy Melitta są wyposażone w tryb Double Cup przewidzianą właśnie na takie okazje. Przygotuje on w jednym czasie dwie kawy czarne lub dwie mleczne (albo jedną podwójną). Mielenie odbywa się w tym samym czasie, dlatego oba napoje będą równie aromatyczne.

Możesz wybierać spośród kilkunastu dostępnych wariantów kawy, od „ciężkich” kaw czarnych po mleczne specjały. Skorzystaj ze specjalnego trybu Intense Aroma dostępnego w modelach z linii Smart. Bez zmiany ilości kawy lub wody urządzenie przygotuje napój z zastosowaniem trójfazowego procesu parzenia zamiast standardowego, dwufazowego. Zaczekasz wprawdzie chwilę dłużej, ale przekonasz się, że było warto.

Testuj szeroki wybór kaw i ciesz się idealnym smakiem kiedy tylko chcesz. Wbudowany stalowy młynek jest cichy niczym szept, więc z pewnością nie obudzisz dzieci śpiących w pokoju obok.

Prosta konserwacja i czyszczenie

Na pewno wiesz, że ekspres do kawy wymaga regularnego czyszczenia. Dotyczy to nie tylko młynka, gdzie osadzają się resztki tłuszczów z mielonych ziaren kawy, ale również systemu mlecznego wraz z przewodami. Zaniedbanie higieny sprawi, że kawa będzie smakowała wyraźnie gorzej, a korzystanie ze sprzętu będzie po prostu nieprzyjemne. Co więcej gromadzący się kamień może z biegiem czasu doprowadzić do przeciążenia sprzętu i awarii.

Dobry ekspres do kawy to taki, który automatycznie przypomina o konieczności uruchomienia procesu czyszczącego i odkamienianiu, ale dlaczego nie poszukać urządzenia, które jest jeszcze prostsze w utrzymaniu?

Ekspresy z serii Melitta Barista Smart mają wbudowaną funkcję czyszczenia przy użyciu gorącej wody oraz pary. Jest ono szybkie i higieniczne. Co więcej opcja może uruchamiać się automatycznie po każdej przygotowanej filiżance lub na żądanie.

Z kolei Melitta Latte Select oprócz czyszczenia parowego jest wyposażona w wyjmowaną jednostkę na mleko. Pojemnik można wyjąć i umyć ręcznie lub w zmywarce oraz schować do lodówki. Masz też pełny dostęp do wnętrza urządzenia dzięki wyjmowanemu blokowi zaparzacza.

Ekspresy marki Melitta sprawdzą się zarówno w domu, jak i w niewielkim biurze. Doskonała jakość ich wykonania, nowoczesny design, a także bogactwo dostępnych opcji sprawiają, że odkryjesz w sobie prawdziwą miłość do dobrej kawy. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.melitta.pl.