ZAPRASZAMY na festiwal designu! Poszukaj inspiracji do swojego domu

2016-10-27 12:07
Ptak
Autor: archiwum

Szukasz niebanalnych inspiracji do swojego domu? W dniach 21-23 października w Nadarzynie k. Warszawy w PTAK WARSAW EXPO, w ramach targów Warsaw Home, odbędzie się impreza właśnie dla Ciebie! To niepowtarzalna okazja, by skorzystać z porad cenionych architektów, zobaczyć unikatowe ekspozycje i wystawy. Jedną z nich będzie prezentująca dokonania polskiego wzornictwa "Usiądź po polsku".

Święto światowego i polskiego designu

Poland Design Festival to spotkanie designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych, artystów i miłośników najlepszego wzornictwa użytkowego. Motywem przewodnim pierwszej edycji będą: wzornictwo przemysłowe, elementy dekoracji wnętrz (np. ręcznie wykonana ceramika), architektura oraz grafika. Poland Design Festival jest jednym z wydarzeń, które odbędą się w ramach Warsaw Home - debiutujących, międzynarodowych targów wyposażenia domu - prezentujących ponad 200 marek. Każdy kto jest zainteresowany tematem domu i urządzania znajdzie coś dla siebie!

Jesteś architektem?

ARCHIDAY, czyli interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Jego formuła łączy zalety konferencji, warsztatów, wystaw czy szkoleń i jest wzbogacona o technologie i nowe media. Powstała po to, aby architekci i projektanci mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. W ramach ARCHIDAY stworzono także strefę „Pomagamy urządzić”, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania. Gośćmi ARCHIDAY będą m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bilska.

Dla fanów polskiego designu

Wystawa "Usiądź po Polsku" to wyjątkowa prezentacja mistrzowskich krzeseł i siedzisk polskich producentów i projektantów - tych docenianych nie tylko dziś, ale uznanych od wielu lat. Ekspozycja obejmuje obiekty zaprojektowane i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941–2014. Wystawa składa się z 30 siedzisk. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale prezentuje także współczesne ikony polskiego designu m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka oraz projektantów młodszego pokolenia np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej. Wśród klasyków i nowości zobaczymy produkty takich marek, jak: Nowy Styl, Paged, Comforty, Fameg, Sitag, Noti czy Profi M.

Dla miłośników blogów

Ci, którzy inspiracji i refleksji szukają przede wszystkim w sieci, z pewnością zainteresują się Strefą Blogerów. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doradztwo w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz oraz pomoc w poznaniu asortymentu prezentowanego przez wystawców. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu na temat trendów i tendencji aranżacji wnętrz obowiązujących w najbliższych latach, a także wziąć udział w warsztatach ze stylizacji i dekoracji wnętrz. Wydarzenie poprowadzą: Kasia Gal autorka bloga HomeGlamourNow.blogspot.com; Marta Cerkownik autorka bloga GreyandCosy.pl, a także Dagmara Jakubczak autorka FORelements.pl.

Wykłady i ekspozycje gwiazd designu

Karim Rashid -  legenda światowego designu i międzynarodowej gwiazda wygłosi on specjalny wykład i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane dla marek BoConcept i Gorenje. Karim Rashid „na swoim koncie" ma ponad 3000 unikalnych produktów i ponad 300 nagród! Współpracował z najbardziej znanymi markami, a jego dzieła można zobaczyć w niezliczonych sklepach (i muzeach!) na całym świecie. Swoją ekspozycję przygotuje również Oskar Zięta - znany i nagradzany architekt procesów, designer, innowator, producent i wykładowca. Zięta jest twórcą technologii FIDU (wolne deformowanie wewnętrznym ciśnieniem), której manifestem stał się stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem), będący ikoną współczesnego designu. Podczas targów zaprezentuje swoje najnowsze produkty, takie jak G-Table czy J-Chair, które już uzyskały pochlebne opinie z branży oraz ze świata sztuki. Nie zabraknie też wystawy Tomka Rygalika - uznanego projektanta przemysłowego i pedagoga. Na ekspozycji zobaczyć będzie można spectrum rozwiązań i projektów opracowanych przez Tomka i Studio Rygalik, a także najnowszy międzynarodowy projekt TRE. Ta nowa marka, prezentowana dotychczas jedynie w Paryżu i Frankfurcie, zostanie zaprezentowana po raz pierwszy polskiej publiczności.

Jak mieszkają celebryci?

Na jednym ze stoisk, prezenterka Omenaa Mensah, zaprezentuje najnowsze projekty powstałe w ramach jej konceptu AMMADORA, łączącego biznes z designem i modą. AMMADORA to koncept skierowany nie tylko do wielbicieli luksusowego designu. W trakcie WARSAW HOME będzie można także wziąć udział w wykładach Omeny Mensah, na których opowie ona o swojej pasji do wzornictwa i cennych doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu firmy związanej z designem. Na wesoło przytoczy również anegdoty o gospodarzach domów, z którymi spotkała się na planie swojego programu "Dom gwiazd".

Co, gdzie, kiedy

Warsaw Home odbędą się w dniach 21-23 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy Al. Katowickiej 62. Ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co każde 30 minut, w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna - prosto pod hale wystawiennicze.

Więcej informacji: www.polanddesignfestival.eu, www.warsawhome.eu