Kolekcja od dwóch cenionych artystek trafi do popularnej sieciówki. Bedzie hit?

2023-03-28 9:09

Sztuka w domu? Jak najbardziej! H&M Home w swojej kolejnej odsłonie akcji For the Love of Art prezentuje kolekcję przedmiotów użytkowych zaprojektowaną przez dwie wyjątkowe artystki.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

H&M Home - kolekcja For the Love of Art

W drugiej odsłonie akcji For The Love of Art marka H&M Home nawiązała współpracę z dwiema wyjątkowymi artystkami – Lulamą Wolf, pochodzącą z Republiki Południowej Afryki oraz Amber Vittoria, malarką i poetką z Nowego Jorku.

Każda z nich stworzyła własną kolekcję przedmiotów użytkowych, nadając im wyjątkowy, unikalny charakter. Miłośnikom sztuki i dobrego designu na pewno przypadną do gustu oryginalne poduszki, talerze, pledy czy plakaty.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

Lulama Wolf

Lulama Wolf pochodzi z RPA i w swojej twórczości łączy neoekspresjonizm ze sztuką przedkolonialnej Afryki.

lulama
Autor: materiały prasowe H&M Home

Korzystając z technik takich jak rozcieranie i głęboka pigmentacja, tworzy abstrakcyjne dzieła inspirowane tradycyjną architekturą swojej ojczyzny.

Malować zaczęłam już jako dziecko i od razu zrozumiałam, że pragnę tworzyć. Pomysły na obrazy wynikają z pytań, na które nie znalazłam w życiu odpowiedzi – tworząc sztukę, mogę dowiedzieć się więcej o sobie i swoim dziedzictwie.

- mówi Lulama Wolf.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

Amber Vittoria

Amber Vittoria to malarka i poetka mieszkająca w Nowym Jorku, tworząca barwne grafiki w kolorach tęczy i optymistyczną poezję.

amber
Autor: materiały prasowe H&M Home

Jej ulubionym medium jest tusz i farby, które rozprowadza na papierze za pomocą specjalnej gąbki malarskiej.

Obrazy, które pojawią się w tej kolekcji, są hołdem dla ludzkiej kruchości i niedoskonałości. To kilka moich ulubionych dzieł z ubiegłego roku, w których farba prowadziła mnie bardziej niż ja ją.

- mówi o współpracy z H&M Home Amber Vittoria.

vittoria
Autor: materiały prasowe H&M Home

Kolekcja For The Love of Art dostępna jest w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE