Kolekcja od dwóch cenionych artystek trafi do popularnej sieciówki. Bedzie hit?

2023-03-28 9:09

Sztuka w domu? Jak najbardziej! H&M Home w swojej kolejnej odsłonie akcji For the Love of Art prezentuje kolekcję przedmiotów użytkowych zaprojektowaną przez dwie wyjątkowe artystki.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

H&M Home - kolekcja For the Love of Art

W drugiej odsłonie akcji For The Love of Art marka H&M Home nawiązała współpracę z dwiema wyjątkowymi artystkami – Lulamą Wolf, pochodzącą z Republiki Południowej Afryki oraz Amber Vittoria, malarką i poetką z Nowego Jorku.

Każda z nich stworzyła własną kolekcję przedmiotów użytkowych, nadając im wyjątkowy, unikalny charakter. Miłośnikom sztuki i dobrego designu na pewno przypadną do gustu oryginalne poduszki, talerze, pledy czy plakaty.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

Lulama Wolf

Lulama Wolf pochodzi z RPA i w swojej twórczości łączy neoekspresjonizm ze sztuką przedkolonialnej Afryki.

lulama
Autor: materiały prasowe H&M Home

Korzystając z technik takich jak rozcieranie i głęboka pigmentacja, tworzy abstrakcyjne dzieła inspirowane tradycyjną architekturą swojej ojczyzny.

Malować zaczęłam już jako dziecko i od razu zrozumiałam, że pragnę tworzyć. Pomysły na obrazy wynikają z pytań, na które nie znalazłam w życiu odpowiedzi – tworząc sztukę, mogę dowiedzieć się więcej o sobie i swoim dziedzictwie.

- mówi Lulama Wolf.

hm
Autor: materiały prasowe H&M Home

Amber Vittoria

Amber Vittoria to malarka i poetka mieszkająca w Nowym Jorku, tworząca barwne grafiki w kolorach tęczy i optymistyczną poezję.

amber
Autor: materiały prasowe H&M Home

Jej ulubionym medium jest tusz i farby, które rozprowadza na papierze za pomocą specjalnej gąbki malarskiej.

Obrazy, które pojawią się w tej kolekcji, są hołdem dla ludzkiej kruchości i niedoskonałości. To kilka moich ulubionych dzieł z ubiegłego roku, w których farba prowadziła mnie bardziej niż ja ją.

- mówi o współpracy z H&M Home Amber Vittoria.

vittoria
Autor: materiały prasowe H&M Home

Kolekcja For The Love of Art dostępna jest w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online.