XIX-wieczny pałac pod Łodzią szuka właściciela. W środku można poczuć się iście królewsko

2023-03-24 15:04

Neorenesansowy pałac Malina oddalony 50 km od Łodzi szuka nowego właściciela. Odnowiona posiadłość zachwyca zarówno wystrojem wnętrz utrzymanym w stylu XIX-wiecznych rezydencji, jak i pięknie zadbanym ogrodem.

pałac
Autor: materiały prasowe realportico.pl Pałac Malina w Kutnie

Pałac Malina wystawiony na sprzedaż

Na portalu z zabytkowymi nieruchomościami Realportico.pl pojawiło się ostatnio wyjątkowe ogłoszenie. Właściciele XIX-wiecznego pałacu w Kutnie koło Łodzi postanowili sprzedać rezydencję. Cena? 14.9 mln złotych.

Neorenesansowa posiadłość o powierzchni 2 tysięcy m² przeszła niedawno gruntowny remont, dlatego nowy właściciel może wprowadzić się do pałacu od razu. Do wyboru jest aż 20 sypialni z prywatnymi łazienkami wyposażonych w kabiny prysznicowe.

pałac
Autor: materiały prasowe realportico.pl Pałac Malina w Kutnie - wnętrze

Co więcej, jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, w pałacu znajduje się kilka pięknych, reprezentacyjnych sal, w tym sala balowa. W części podziemnej obecni właściciele urządzili strefę wypoczynku z kuchnią i barem.

Pięciopiętrowa posiadłość sprawdzi się idealnie jako hotel, pomieszczenie biurowe, centrum rozrywkowo-konferencyjne lub prywatna rezydencja.

Wystrój wnętrz utrzymany jest w stylu eklektycznym z naciskiem na estetykę XIX-wiecznych dworków i pałacyków. Wyjątkowy klimat wprowadzają elementy wyposażenia poszczególnych pomieszczeń – meble, lampy, zegary z epoki oraz drobne bibeloty. Historyczny charakter aranżacji doskonale współgra z nowoczesnymi rozwiązaniami, w które wyposażono budynek.

Pałac Malina w Kutnie - wnętrze
Autor: materiały prasowe realportico.pl Pałac Malina w Kutnie - wnętrze

Wnętrza to jednak niejedyny atut posiadłości. Pałacyk otoczony jest ponad 3-hektarową działką ze starannie wypielęgnowanym ogrodem oraz stawem zarybionym egzotycznymi gatunkami ryb.

Warto na koniec wspomnieć o dogodnej lokalizacji Pałacu Malina. Nieruchomość znajduje się w Kutnie, czyli w północnej części województwa łódzkiego. Do Łodzi mamy zaledwie 50 km, a do Warszawy 120 km.

Źródło:

  • realportico.pl
  • well.pl