WYWIAD: Waldemar Pilch o zdrowym świetle w domu, biurze i przestrzeni publicznej

2017-09-20 12:46
WYWIAD: Waldemar Pilch o zdrowym świetle w domu, biurze i przestrzeni publicznej
Autor: archiwum Waldemar Pilch mówi o zdrowym świetle w domu, biurze i przestrzeni publicznej

Zdrowe światło w domu, w pracy, a także w miejscach użyteczności publicznej – to zagadnienie o tyle istotne, że oświetlenie zarówno naturalne, jak i sztuczne towarzyszy nam przez całe życie, w istotny sposób wpływając m.in. na zdrowie i samopoczucie człowieka. Waldemar Pilch z firmy ES SYSTEM podpowiada, na co zwrócić uwagę przy dobieraniu oświetlenia do pomieszczeń o zróżnicowanych funkcjach. 

Światło włączane w sypialni o poranku powinno mieć chłodną, niebieskawą barwę – taką jak naturalne światło słoneczne o brzasku. W ten sposób naturalne wspomożemy proces przebudzania się organizmu. Kawa przestanie być niezbędna! Z kolei popołudniowy relaks najlepiej wspomoże światło o ciepłej barwie, kojarzące się z zachodem Słońca.

Te i inne sugestie dotyczące wspomagania światłem sztucznym procesów fotobiologicznych w organizmie człowieka w wywiadzie udzielonym Ewie Kempińskiej po konferencji pt. „Design w Pałacu – Światło” przedstawił Waldemar Pilch, wiceprezes zarządu w ES-SYSTEM – największej polskiej firmie oświetleniowej, osobiście zaangażowany w promowanie i wdrażanie rozwiązań oświetleniowych opartych na filozofii zdrowego światła.

.. WIDEO: obejrzyj wystąpienie Waldemara Pilcha na konferencji „Design w Pałacu – Światło”

.. Zobacz prezentację multimedialną Waldemara Pilcha

.. Obejrzyj na wideo wszystkie wystąpienia z konferencji

Fotorelacja z konferencji Design w Pałacu – Światło: oglądaj i czytaj