WYWIAD: Dawid Mąkinia o modelowaniu światła w wizualizacjach architektonicznych

2017-09-20 12:46
Dawid Mąkinia o modelowaniu światła w wizualizacjach architektonicznych
Autor: archiwum  Dawid Mąkinia o modelowaniu światła w wizualizacjach architektonicznych

Renderowanie światła w projektach wnętrz i budynków ma coraz większe znaczenie dla odbiorców, bo w istotny sposób przybliża i urealnia przedstawiony w nich obraz. Opowiada o tym Dawid Mąkinia z firmy ProGrupa, który w trakcie konferencji „Design w Pałacu – Światło” prowadził warsztaty z zastosowania silnika renderującego V-Ray w projektowaniu przy pomocy programu SketchUp.

Od architektów kubatur po projektantów wnętrz – w programie SketchUp przy pomocy silnika V-Ray renderują twórcy szeregu dziedzin, zresztą nie tylko z zakresu architektury i wnętrzarstwa. Technologia ta znajduje zastosowanie również m.in. w tworzeniu gier komputerowych, od których dziś oczekuje się efektów fotorealistycznych. 

O popularności tych rozwiązań w rozmowie z Ewą Kempińską opowiada Dawid Mąkinia z firmy ProGrupa, polskiego dystrybutora programu SketchUp, który wszystkich zainteresowanych tworzeniem renderów zaprasza na kolejne szkolenia i warsztaty dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Więcej w materiale wideo.

.. Obejrzyj na wideo wystąpienia z konferencji Design w Pałacu – Światło

Fotorelacja z konferencji Design w Pałacu – Światło: oglądaj i czytaj