Warszawskie architektki nagrodzone w Paryżu

2019-07-10 14:09
Warszawskie architektki nagrodzone w Paryżu
Autor: www.moodworks.pl Warszawskie architektki nagrodzone w Paryżu

Studio architektury wnętrz Mood Works zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design. Karina Snuszka i Dorota Kuć otrzymały aż dwie nagrody.

Projektantki Mood Works znane są z autorskiej palety kolorystycznej oraz wyjątkowej umiejętności wplatania dzieł sztuki w tkankę wnętrz. Ich talent został dostrzeżony przez jury konkursu DNA Paris Design, na którym pojawiły się dwa projekty Mood Works - „Apartament Kolekcjonera” oraz wnętrze rezydencji Ostrowie. Pierwszy z nich to luksusowe mieszkanie w warszawskiej kamienicy ocalałej z II wojny światowej.  Apartament wypełniony został dziełami współczesnej polskiej sztuki oraz światowym wzornictwem. Projektantki poddały renowacji oryginalne parkiety, drzwi, okna oraz sztukaterie, jednocześnie starając się w minimalny sposób ingerować w pierwotny układ pomieszczeń. Druga realizacja inspirowana jest otaczającą dom przyrodą. Kluczową rolę odgrywają w niej naturalne materiały, kolory i światło. Wnętrza w swobodny sposób się przenikają, a panującą w nich atmosferę wyciszonej elegancji odbiera się wszystkimi zmysłami.
Mood Works to warszawskie studio projektowania wnętrz, stworzone przez Karinę Snuszkę i Dorotę Kuć. W ich portfolio znajdują się realizacje rezydencji i apartamentów, projekty butików, a także biura największych polskich i międzynarodowych korporacji.