Warsaw off ART 2019 rusza już 20 września

2019-09-17 13:33
Warsaw off ART 2019
Autor: mat. pras. Warsaw off ART

W tegorocznej edycji Warsaw off ART 2019, która odbędzie się w dniach 20-22 września, będzie uczestniczyć aż 28 artystek i artystów. To dwa razy więcej niż w zeszłym roku! Tym razem będą prezentowani nie tylko warszawscy twórcy, lecz także artyści z Gdańska, Krakowa, Gdyni, Łodzi, Katowic i Bydgoszczy oraz gość z Australii (Melbourne). Zapraszamy do udziału w tym ciekawym wydarzeniu, nad którym objęliśmy patronat medialny.

Warsaw off ART – co to za wydarzenie?

O wydarzeniu najlepiej mówi manifest Piotra Ambroziaka, kuratora i pomysłodawcy projektu Warsaw off ART: „Od lat, na warszawskim rynku działają galerie, które ożywiają przestrzeń miasta komercyjną sztuką. Zapominamy jednak, że głównym dostawcą krwiobiegu sztuki jest sam artysta, jego żywa postawa i ciężka praca nad samym sobą. Istotą bycia artystą są ciągłe wybory pomiędzy sztuką a konwencjonalnym życiem. (...) Oglądając gotowe dzieła w galeriach publiczność nie widzi, że artysta od mroków piwnicy po duszny strych, eksperymentuje z dziełem materii, pośród wojny umysły czy zamętu istnienia. Na komercyjnym rynku sztuki brakuje tego wszystkiego, co napędza krwiobieg warszawskich galerii. Można odczuć niedostatek pracowni artystów, pokazywania procesów twórczych i granic sztuki. Pól eksperymentów oraz miejsc żywej artystycznej wypowiedzi. Dlatego, ponownie w dniach 20-22 września tego roku, otwieramy szeroko pracownie artystyczne dla publiczności. (...) Pracownie wybrane przez naszą radę artystyczną, agorę sztuki, prezentują różne jej pola i skrajne postawy. To niepowtarzalny czas, by zobaczyć gorące serca pompujące krew w krwiobiegu sztuki”.

Warsaw off ART 2019 – program

Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym oddolna, spontaniczna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem kuratorów i kolekcjonerów sztuki. Przy wsparciu patronów medialnych Warsaw off ART na stałe zagościło na mapie wydarzeń kulturalnych Warszawy. Pod tegorocznym hasłem „Art has no rules” udało się zebrać grupę interesujących artystek i artystów. Są wśród nich zarówno tacy twórcy, którzy mają już na swoim koncie duży dorobek i międzynarodowe sukcesy, jak i młodzi artyści będący dopiero na początku swojej kariery.

Wachlarz inicjatyw jest szeroki: instalacje świetlne, filmy reżyserskie, mocny performance, rzeźba elektryczna, a nawet sztuka inspirowana pracą termitów. Będzie można zobaczyć również malarstwo wykraczające poza utarte schematy i tradycje. Pojawi się sztuka, w której wiatr, woda, ogień i ziemia kształtują wizję artystyczną.

Otwarcie tegorocznej edycji Warsaw off ART odbędzie się 20 września o godz. 19.00 w Galerii Bohema. W dniach 21-22 września można odwiedzać wiele ciekawych i offowych miejsc, w tym: pracownie warszawskich artystów, wyznaczone strefy artystyczne oraz wystawy zbiorowe.

W sobotę 21 września odbędzie się – zgodnie z tradycją – zabawa na afterparty, w tym roku w lokalu Chłodna 25, gdzie znajduje się centrum festiwalowe. Dodatkowo będą tam prezentowane wystawy i performance, a także odbędzie się koncert muzyki off (Sebastian Madejski i inni muzycy).

Uczestnicy Warsaw off ART 2019

Paweł Zakrzewski, Michał Mroczka, Tadeusz Baranowski, Filip Gruszczyński, Magdalena Kobierecka, Bartosz Iwan, Kuba Janyst, Edyta Dzierż, Piotr Szwabe vel pisz, Aleksandra Koper, Joanna Nasiłowska, Piotr Ambroziak, Magdalena Daniec, Bożena Wiszniewska, Kinga Janiak, Diana Fict, Kamila Mróz, Wojciech Kowalczyk, Wiktor Polak, Dorota Borowska, Monika Misztal, Waldemar Rudyk, Anna Kalwajtys, Paweł M. Wąsowski, Marcin Sutryk, Tomasz Tobolewski, Karma Fryc i Michał AA. Pokropek / NOT YOUR PICTURES.

Mapa wydarzenia do pobrania TUTAJ >>

Szczegółowe informacje dotyczące Warsaw off ART 2019 znajdują się na stronie www.warsawoffart.pl

Strona wydarzenia: www.facebook.com/events/2489688791053977

Fotorelację z pierwszej edycji w 2018 można obejrzeć pod adresem www.warsawoffart.pl/galeria/

Prace artystek i artystów drugiej edycji projektu Warsaw off ART 2019 znajdują się pod linkiem: www.facebook.com/warsawoffart/posts/

Warsaw off ART 2019
Autor: mat. pras. Warsaw off ART