W willi Tokarczuk otworzono restaurację. W środku królują meble z recyklingu

2023-05-18 13:46

We Wrocławiu powstała nowa restauracja. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że znajduje się w dawnej willi Karpowicza, czyli siedzibie Fundacji Olgi Tokarczuk. W środku postawiono na nietypowy wystrój.

Olga Tokarczuk
Autor: facebook.com/OlgaTokarczukProfil

Restauracja FTT mieści się przy ul. Krzyckiej 29. Za jej otwarcie opowiada Fundacja Food Think Thank przy współpracy ze Wrocławskim Domem Literatury i Fundacją Olgi Tokarczuk. Tamtejsza przestrzeń będzie unikatowa!

“Wystrój restauracji, którego fragmenty wam prezentujemy, w całości zbudowany jest z materiałów recyklingowanych, znalezionych i pieczołowicie odrestaurowanych przez naszych partnerów” - czytamy na stronie Fundacji Olgi Tokarczuk.

Z kolei na stronie restauracji poinformowano, że:

"Stolarką zajął się Tytus ze zresztek.pl. To dzięki niemu dawno zapomniane i niechciane meble dostają drugą szansę. Dekoracja stołów i ścian, a także cała oprawa graficzna została przygotowana przez Gosię Rojek. Rzeźba Kapitana Planety w wykonaniu Dominiki Kulczyńska"

Restauracja FTT
Autor: facebook.com/restauracjaftt

Kuchnia “sadu i ogrodu”,  czyli kuchnia roślinna, jakiej będzie można w środku spróbować, ma być dostępna cenowo dla wszystkich. Restaurację otworzono 29 kwietnia.

Mile widziani są tam nie tylko indywidualni goście, ale też możliwa jest organizacja większych imprez, chociażby w ogrodzie, w którym wiosną zakwita magnolia. Wnętrza FTT pomieszczą 50 osób, a ogród aż 60.

Przeczytaj również:

Źródło: propertydesign.pl

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE