W tej krakowskiej kawalerce WC schowano w kuchennym blacie. Obok piekarnika stanęła kabina prysznicowa

2022-09-23 9:00

Co jakiś czas na portalach z ogłoszeniami i w mediach społecznościowych pojawiają się mieszkania, obok których, nawet jeśli by się chciało, nie można przejść obojętnie. Jednym z nich jest krakowski lokal, tak kompaktowy, że WC umieszczono w kuchennym blacie. Są nawet drzwiczki!

kawalerka
Autor: twitter.com/PITV420

WC w kuchennym blacie

Kawalerka, o której mowa znajduje się w krakowskiej dzielnicy Prokocim. Jak podaje użytkownik Twittera, który udostępnił zdjęcie na swoim profilu (@PITV420), właściciel lokalu chciał wynająć go za 2000 złotych miesięcznie.

Na załączonym do ogłoszenia zdjęciu widać kuchnię z szafkami w kolorze intensywnej czerwieni, białym blatem i białą ceglaną ścianą tuż nad nim. Na pierwszy rzut oka kuchnia nie różni się niczym od podobnych pomieszczeń w takim stylu – owszem, może i odrapane ściany warto byłoby pomalować czy dodać trochę więcej dodatków, może zielonych roślin – ale poza tym nie ma tragedii…

kawalerka
Autor: https://twitter.com/PITV420

Ta zaczyna się dopiero, gdy otworzymy jedną z dolnych szafek i uniesiemy blat… naszym oczom ukaże się najprawdziwszy sedes. Tak, sedes ukryty w kuchennym blacie. Kuriozum? To nie wszystko! Cała kawalerka jest pełna tego typu „pomysłowych” rozwiązań.

kawalerka kraków
Autor: https://twitter.com/PITV420

Użytkownik Twittera, który udostępnił zdjęcia kawalerki napisał, że piekarnik znajduje się pod oknem (faktycznie, na zdjęciu widać kawałek białego piekarnika), a zaraz obok niego stoi kabina prysznicowa.

Jakby tego było mało, w tym samym pomieszczeniu znajduje się wersalka, a zamiast szafy na ubrania lub inne rzeczy – pawlacz. Czyli, za 2 tysiące miesięcznie dostajemy jeden pokoik, w którym nie tylko śpimy i gotujemy, ale również załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne.

Przykład krakowskiej kawalerki nie jest odosobniony. Na rynku pojawia się wiele tego typu ogłoszeń. Właściciele i deweloperzy często oferują mikrokawalerki (nawet o pow. 12 m²!) licząc, że skusi się na nie ktoś, kto marzy o własnych czterech ścianach, ale nie ma możliwości zakupu, czy wynajmu pełnowymiarowego mieszkania.

Może cię zainteresować:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE