To tutaj Jane Austen napisała swoje największe dzieła. 200-letni dom właśnie wystawiono na sprzedaż

2023-03-23 15:50

To prawdziwa gratka dla fanów twórczości Jane Austen. Jedno z brytyjskich biur nieruchomości wystawiło właśnie na sprzedaż dom należący do rodziny Jane Austen. W tym miejscu legendarna powieściopisarka stworzyła m.in. „Dumę i uprzedzenie” i „Rozważną i romantyczną”.

dom Jane Austen
Autor: materiały prasowe Knight Frank Steventon House

Dom Jane Austen na sprzedaż

Angielska powieściopisarka przez 26 lat swojego życia mieszkała w rodzinnej posiadłości w Steventon, w hrabstwie Hampshire. W tym czasie napisała „Dumę i uprzedzenie”, „Opactwo Northanger” i „Rozważną i Romantyczną”.

W 1801 roku Jane Austen przeprowadziła się razem z rodziną do oddalonego o 100 km miasteczka Bath. Do wiejskiej posiadłości miała już nigdy nie wrócić.

dom austen
Autor: materiały prasowe Knight Frank Steventon House

W 1826 roku, dziewięć lat po śmierci pisarki jej brat, Edward zburzył posiadłość w Hampshire i na jej miejscu postawił nowy budynek znany dziś jako Steventon House. W 1885 roku sprzedał rezydencję księciu Wellington.

Kilka dni temu Steventon House wystawiono na sprzedaż. Dom można kupić za 8.5 mln funtów, czyli w przybliżeniu 45 mln złotych.

dom jane austen
Autor: materiały prasowe Knight Frank Steventon House

Steventon House w Hampshire

Rezydencja Austenów została oficjalnie wpisana na listę zabytków. Klimatyczna posiadłość razem z ogrodami i parkami ma 20 hektarów.

Budynek oddaje ducha dawnej epoki, zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Nowy właściciel będzie mógł cieszyć oko wysokimi sufitami z rzeźbionymi gzymsami, przepięknymi meblami czy kominkami z ozdobnym kamieniem.

dom austen
Autor: materiały prasowe Knight Frank Steventon House

Przestronna posiadłość ma aż sześć sypialni i cztery łazienki. Mimo panującego w niej klimatu rodem z powieści Austen, w domu nie brakuje nowoczesnych rozwiązań.

Udogodnienia, które warto wymienić to podgrzewany basen, szklarnia, piwnica na wina (z regulowaną temperaturą) czy korty tenisowe.

Źródło:

  • robbreport.com
  • well.pl
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE