Ten produkt z IKEI może być niebezpieczny. Sieć apeluje o zwrot

2023-03-22 13:10

Zabawka z sieci IKEA może być niebezpieczna! Sieć sklepów poinformowała, że gra łowienie rybek BLAVINGAD nie jest odpowiednia dla młodszych dzieci, które mogą zadławić się mniejszymi elementami zestawu.

Ikea
Autor: Ruel Del Jamorol / Unsplash

Ponadto sieć apeluje, aby każdy, kto zakupił grę, zaprzestał jej użytkowania i niezwłocznie oddał ją do dowolnego sklepu IKEA. Aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, nie potrzeba paragonu. IKEA poinformowała, że znajdujące się na zabawce małe metalowe nity mogą się poluzować, co w przypadku młodszych dzieci może grozić zadławieniem. 

Jak podano w komunikacie, sieć stawia na bezpieczeństwo i w związku z tym gra została całkowicie wycofana z rynku. Oprócz tego IKEA przeprosiła za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

"IKEA opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż" - czytamy w informacji prasowej.

Gra rybki, IKEA
Autor: Materiały prasowe / IKEA

Chociaż gra nie jest dostępna już w sklepach stacjonarnych ani w sklepie internetowym, wciąż można ją kupić w popularnych serwisach aukcyjnych. Gra rybki składa się z tacy, dwóch wędek i 11. różnych figurek, na których znajdują się niebezpiecznie metalowe nity - to właśnie one mogą odpadać, a próba ich połknięcia może grozić zadławieniem. 

Przeczytaj również:

Źródło: IKEA

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE