Ten kościół zamieniono na biuro. Zobaczcie, jak wygląda tamtejszy open space

2023-03-13 15:32

Kościół pw. św. Rodziny w St. Louis w stanie Missouri został wybudowany w 1929 r. Kiedy zamknięto go w 2005 r. został przekształcony w biuro, jednak po 17. latach zdecydowano się go sprzedać za prawie 2,5 miliona dolarów. Tak przekształcono jego wnętrza.

Kościół w St. Louis
Autor: facebook.com/zillowgonewild

W 2006 r. świątynia przeszła gruntowny remont i zamieniono ją w biuro agencji reklamowej. Sam proces nie był łatwy. Dość powiedzieć, że przez pół roku trwały prace nad samym tworzeniem rysunków i projektów, a wszystkie prace budowlane ciągnęły się aż przez cały rok. 

W środku trzeba było usunąć wszystkie ławki kościelne, aby po jednej stronie kościoła zrobić miejsce na 28 biurek, a po drugiej na niewielkie studio fotograficzne, które zajęło aż 1/3 powierzchni budynku (licząc po podłogach).

Kościół w St. Louis
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Chociaż w kościele urządzono biuro, jego wnętrza nie zostały przeobrażone w na tyle zdecydowany sposób, by nie czuć, że dalej znajduje się w świątyni. Dla Chrisa Franka i jego żony Megan, obecnych właścicieli budynku, było niezmiernie ważne, aby zachować wszystkie detale architektoniczne budynku. Wygląd zewnętrzny pozostał całkowicie niezmieniony.

W środku z kolei pozostawiono posadzki z lastryko, niektóre witraże, freski oraz obrazy przedstawiające postacie biblijne. Frankowie chcieli nawet oddać je do muzeum, ale powiedziano im, że mają większą wartość i są cenniejsze w swoim oryginalnym miejscu.

Kościół w St. Louis
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Salka konferencyjna zamiast ołtarza 

Tam, gdzie kiedyś był ołtarz, dzisiaj jest sala konferencyjna, w której przy stole w kształcie podkowy może usiąść aż 30 osób. Ten mebel, zresztą jak wszystkie inne, został zrobiony na zamówienie. 

– Wykonanie stołu do sali konferencyjnej było sporym wyzwaniem. Zakochałem się w tych nogach, ale producent obawiał się, że nie utrzymają ciężaru marmuru – powiedział Frank.

Kościół w St. Louis
Autor: facebook.com/zillowgonewild

W związku z tym zatrudniono inżyniera, który zaprojektował taki system podparcia stołu, aby mieć pewność, że cała konstrukcja będzie stabilna oraz bezpieczna. 

Kościół na sprzedaż

Teraz jednak budynek został wystawiony na sprzedaż. W cenie poza świątynią uwzględniono również pobliski budynek plebanii. Oba w sumie mają powierzchnię prawie 1500 m kw powierzchni

Kościół w St. Louis
Autor: facebook.com/zillowgonewild

Frank uważa, że idealnym nabywcą byłaby kolejna kreatywną firma. Można byłoby tam też stworzyć przestrzeń coworkingową

– W St. Louis wszystkie przestrzenie coworkingowe są wyprzedane lub mają listy oczekujących – stwierdził Frank.

W świetle prawa kościół uważany jest za obiekt komercyjny, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić go w przestrzeń mieszkaniową. Nie trzeba do tego żadnych dodatkowych pozwoleń. Już teraz jest tam pięć sypialni, dziewięć łazienek oraz kuchnia. 

Przeczytaj również:

Źródło: insider.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE