Taki bar w Zielonej Górze to coś nowego! Nowa szaszłykarnia w odcieniach czerni już jest otwarta. Jak wygląda w środku?

2023-09-22 10:42

Pierwszy taki bar szybkiej obsługi z grillem na węgiel drzewny został otwarty w Zielonej Górze. Lokal liczy niewiele ponad 35 metrów kwadratowych, dlatego aranżacja była nie lada wyzwaniem. Efekt? Funkcjonalne, przytulne i wygodne wnętrze w kolorystyce nawiązującej do motywu głównego tego miejsca - żarzącego się węgla. Zobacz, jak szaszłykarnia w Zielonej Górze wygląda w środku.

Spis treści

  1. Bar szybkiej obsługi w Zielonej Górze
  2. Niewielka przestrzeń do zagospodarowania
  3. Nowy lokal w Zielonej Górze. Jak wygląda w środku? Zobacz zdjęcia

Bar szybkiej obsługi w Zielonej Górze

Szaszłykarnia Holywood, bo tak nazywa się nowe miejsce na mapie Zielonej Góry, została urządzona w ciepłych barwach. Odnajdą się tutaj rodziny z dziećmi, ale też grupy przyjaciół, które chcą spróbować potraw z grilla.

Nie zabrakło tutaj stylowych, czarnych dodatków w modnym macie, ale też mnóstwo detali, które przykuwają wzrok. Zobaczymy tam szklaną, minimalistyczną gablotę na surówki ze zintegrowanym profesjonalnym oświetleniem i ciekawie wykonany kanał wentylacyjny znajdujący się nad siedziskiem.

Lokal jest funkcjonalny - odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe takie jak tapety, farby i płytki nie tylko zdobią, ale też pomagają utrzymać miejsce w czystości.

- Wnętrze jest utrzymane w nurcie Modern z małymi akcentami inspirowanymi barami z lat 50-tych - mówi Monika Jankowiak z Mindful Architekci. - Dobierając kolorystykę oraz materiały użyte we wnętrzu kierowaliśmy się specyfiką przewodniego elementu, jakim jest grill na węgiel drzewny. Dlatego zdecydowaliśmy się na ciepłe kolory (płomienie) uzupełnione o kontrastujące czarne elementy (węgiel). Wzorzysta podłoga nadaje nieco drapieżności. Dla zrównoważenia toaleta zaprojektowania jest w kojących odcieniach zieleni z akcentami roślinnymi.

Niewielka przestrzeń do zagospodarowania

Bez wątpienia zagospodarowanie niewielkiej powierzchni to wyzwanie. Największym - jak podkreślają architekci - był projekt funkcjonalny. 

Zmieścić trzeba było całą technologię kuchni wraz z pomieszczeniami pomocniczymi oraz salą konsumencką, które muszą spełnić wszystkie przepisy. Dlatego większość rozwiązań w szaszłykarni była projektowana indywidualnie - począwszy od instalacji, poprzez zabudowy meblowe i kończąc na custom-made grillu na węgiel drzewny.

- Sala konsumencka jest przestrzennie połączona z kuchnią, tworzy jedną kubaturę. Podzieliliśmy wnętrze na poszczególne strefy w zależności od funkcji i przeznaczenia. W każdej strefie zaprojektowaliśmy oświetlenie odpowiednio do sytuacji i wymagań. W kuchni oświetlenie ma funkcję typowo technologiczną, natomiast w części sali chcieliśmy stworzyć klimat bardziej nastrojowy, więc zastosowaliśmy oprawy akcentujące i dekoracyjne - zauważa Monika Jankowiak.

Ostatecznie powstało nowe, przytulne miejsce na mapie Zielonej Góry. I chociaż nazwa może kojarzyć nam się z dzielnicą miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, nic bardziej mylnego. HolyWood to połączenie słowa Holy i Wood, czyli święte drewno. Jak twierdzą twórcy, nawiązuje ona do charakteru lokalu, a przy tym jest łatwo zapamiętywana i rozpoznawalna.

Projektanci: Mindful Architekci

Fotograf: Krzysztof Strażyński

Źródło: Informacja prasowa PLN Design Group

Nowy lokal w Zielonej Górze. Jak wygląda w środku? Zobacz zdjęcia

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE