Świąteczne WZORY po raz drugi w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy!

2015-11-18 17:41
Świąteczne WZORY 6 XII 2015
Autor: materiały prasowe

Powtarzając sukces zeszłorocznej mikołajkowej edycji WZORÓW, organizatorzy chcą podzielić się z Wami świeżymi pracami młodych artystów w eleganckiej i wygodnej przestrzeni Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy! W niedzielę 6 grudnia (Mikołajki) w świątecznej atmosferze, spotkamy się z młodym designem - nawiązując do tradycji tego wyjątkowego miejsca, gdzie zakupy były nie tylko przyjemnością, ale dawały również możliwość zdobycia wyjątkowych rzeczy, ręcznie robionych przez najwyższej klasy rzemieślników!

Święta to czas zakupów i szalonej konsumpcji, ale WZORY dają alternatywę! Ponad 180 wystawców pokaże meble, oświetlenie, ceramikę, zabawki, design dla zwierząt, wyroby papiernicze i wiele innych drobiazgów dla domu! Prezenty dla najbliższych na WZORACH można również własnoręcznie wykonać! Organizatorzy zadbali o wzorową strefę prezentową - oprócz mebli, ceramiki i dobrze zaprojektowanych rzeczy do domu, będzie można kupić prezenty dla najbliższych. Strefa prezentowa będzie przedsmakiem WZOROWEGO Targu prezentowego, który odbędzie się  od 18 do 23 grudnia  również w Domu Towarowym Bracia Jabłkowcy.

Warsztaty dla dorosłych: „Wióry lecą - stolarka dla kobiet”

Organizatorzy zapraszamy także na warsztaty, podczas których których uczestnicy będą mieli okazję poznać różne gatunki pachnącego drewna, spróbować swoich sił z dłutem i heblem oraz wykonać dla siebie drewniane ozdoby świąteczne. Dla chętnych możliwość wykonania bombek tapicerowanych!  Prowadzące opowiedzą też o obróbce drewna, podzielą się doświadczeniami z codziennej pracy warsztatowej i odpowiedzą na pytania związane ze stolarką, renowacją mebli i wszystkim co chcielibyście wiedzieć o ich pracy, ale baliście się zapytać.

Warsztaty florystyczne dla dorosłych

Dla dorosłych szykujemy również warsztat florystyczny, na którym w zamian za cenę materiałów, Agnieszka Kostrzyńska z kwiaciarni Stokrotka pokaże jak robić własne świąteczne wianki!

Coś dla dzieci: Mała Akademia Dizajnu

Jak zawsze na WZORACH dużo atrakcji dla najmłodszych: Mała Akademia Dizajnu razem z dziećmi zaprojektuje Dom Świętego Mikołaja! W pierwszej części warsztatów dla najmłodszych dzieci dowiedzą się trochę o projektowaniu wnętrz, ale też o domach Mikołajów. W drugiej - każdy z uczestników zaadoptuje na swoje potrzeby pudełko, w którym urządzi dom swojego bohatera. Będzie można wykonać także pomocników, prezenty i zwierzęta, które nieodłącznie towarzyszą Mikołajowi. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność przyjścia na warsztaty.

Warsztat dla dzieci i dorosłych: przestrzenne ilustracje z Moniką Mincewicz

Monika Mincewicz (illustration) zajmuje się ilustracją, grafiką i fotografią artystyczną. W czasie jej warsztatu będzie można wykonać trójwymiarową ilustrację miasta lub pejzażu z tekturki do fragmentu tekstu. Następnie prace zostaną sfotografowane lustrzanką i uwiecznione w postaci gotowej ilustracji. Warsztat będzie się składał z następujących części: rozplanowanie ilustracji, szkic, wycinanie i przyklejenie kolejnych elementów, sfotografowanie całości. Roly Poly przygotuje dla dzieci zabawę w projektanta - dzieci będą mogły zrobić własny projekt torebki i własnoręcznie przyozdobić ją wedle swojego pomysłu.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest darmowe: na warsztacie florystycznym i zajęciach Roly Poly, trzeba będzie ponieść tylko koszty zużytych materiałów.

Dokładne godziny rozpoczęcia warsztatów znajdą Państwo na stronie wydarzenia na Facebooku, oraz na stronie wzorytargi.pl

Zapraszamy 6 grudnia od godziny 11:00 do 20:00
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
Warszawa

ZAPRASZAMY!