Sąsiadka zakazała mu gotować po 21. "Powinna być wdzięczna, że czuje zapachy z kuchni, a nie z łazienki"

2023-03-24 10:15

“Wolnoć Tomku w swoim domku?” Jeśli mieszkasz w bloku, to fragment wiersza Fredry nie do końca ma zastosowanie. Okazuje się, że nie chodzi tu nawet o poszanowanie najbardziej podstawowych zasad społecznych czy ciszę nocną, ale… o zwykłe gotowanie obiadu. Użytkownik serwisu Reddit pożalił się, że sąsiadka zakazała mu przygotowywania posiłku po 21.00.

Gotujący mężczyzna
Autor: Getty Images/miniseries

Ta historia to nie żart! Chociaż wydawałoby się, że to, co robimy w naszym domu czy mieszkaniu, to nasza sprawa, to dzieląc chociażby ciąg wentylacyjny z innymi mieszkańcami bloku, możemy raczyć ich naszymi kuchennymi zapachami. Tym samym nasz obiad może stać się problemem dla całej klatki, jeśli używamy w kuchni bardzo intensywnych przypraw.

Gotowanie? Tak, ale tylko do 21.00!

Użytkownik portalu Reddit kryjący się pod nickiem OpticalInfusion mieszka w dużym apartamentowcu, w którym znajduje się ponad sto mieszkań. W serwisie pożalił się, że ma problem ze swoją sąsiadką, której nie podoba się to, że gotuje. Mężczyzna jest na diecie i je tylko dwa posiłki dziennie. 

Gotowanie
Autor: Getty Images/Ivan-balvan

Ciepłe danie gotuje sobie każdego wieczora, jednak jego sąsiadka, z którą mieszka drzwi w drzwi, narzeka na dochodzące z jego mieszkania zapachy. Kobieta zakazała mu gotowania po 21.00

- Jestem na diecie i między 20.00 a 23.00 na ogół gotuję kurczaka z solą, pieprzem, czosnkiem, cukinią i kaszą. (...) Rozumiem, że wąchanie tych samych zapachów dzień w dzień może być nudne, jednak absurdalne wydaje się proszenie kogoś o zmianę harmonogramu dnia i dostosowanie się do twoich preferencji - złości się mężczyzna.

Kobieta zasugerowała mu również, aby przygotowywał posiłki wcześniej, a wieczorem tylko je odgrzewał. 

Sąsiadka vs. sąsiad, 0 : 1

Pod postem mężczyzny pojawiło się prawie 200 komentarzy. Większość ludzi twierdzi, że to sąsiadka za dużo sobie pozwala, wchodzi z butami w jego życie, a on nie musi dostosowywać się do jej próśb i gotować, kiedy mu jest wygodnie. Należy dodać, że mężczyzna pracuje na kilku etatach i może przygotowywać posiłki tylko w ściśle określonych porach. 

Inni obracają całą sytuację w żart, pisząc: “Powinna być wdzięczna, że czują zapachy z kuchni, a nie z łazienki.”

Przeczytaj również:

Źródło: Reddit