"Promowanie brzydoty" na TikToku. Pokazują swoje nieidealne i nieestetyczne domy

2023-01-18 11:26

Chociaż na ogół media społecznościowe stanowią dla fanów designu i pięknych wnętrz sporą dawkę inspiracji, to poniekąd wyznaczają też nierealistyczne standardy, co może być dla niektórych frustrujące. Właśnie dlatego w opozycji do tego na TikToku pojawił się nowy trend “nieestetyczny dom”. Na czym polega?

Dom nieidealny
Autor: Getty Images/saruservice, tiktok.com/@bethanyanddanny

Czyje mieszkanie ciągle wygląda jak z katalogu? Nawet jeśli wnętrza mojego domu zostałyby zaprojektowane przez architekta wnętrz, a ja miałabym kogoś do pomocy w sprzątaniu, to przy dwójce dzieci i tak nigdy nie byłyby idealnie

Niektórzy twórcy internetowi kreują swoją rzeczywistość tak, by ich wnętrza wyglądały zawsze jak spod igły. Internauci są jednak tego coraz bardziej świadomi i, zamiast próbować do nich równać, zaczynają pokazywać swoje, prawdziwe domy, oddając hołd ich niedoskonałościom.

Celem jest znormalizowanie tego, że nie każde wnętrze wygląda jak z katalogu, czasem panuje w nim bałagan, a czasem jest urządzone w naszym indywidualnym stylu, niekoniecznie pasującym do estetyki magazynów wnętrzarskich.

Chodzi w tym oto, by pokazać, że nawet jeśli każdy przedmiot w twoim domu pochodzi całkowicie z innej parafii, to jest to całkowicie ok. Nie musisz walczyć, by sprostać wyśrubowanym etsetycznym standardom i wydawać na to setki złotych. To ludzie, a nie designerskie meble i dodatki tworzą dom!

Aby znaleźć filmiki, w które przedstawiają takie nieidealne, po prostu zwykłe wnętrza, wystarczy wpisać na TikToku hasztag: #nonaesthetichome. Zamiast wypaczonej rzeczywistości, zobaczycie prawdziwe domy. Ich właściciele czasami nagrywają siebie w trakcie sprzątania, inni po prostu pokazują, jak na co dzień wyglądają ich mieszkania albo jak urządzić pokój dla dziecka albo zorganizować tę przestrzeń w jak najbardziej funkcjonalny spokój.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com