Otwarcie Letniej Strefy Domoteki w Miami Wars nad Wisłą

2019-07-12 11:56
Otwarcie Letniej Strefy Domoteki w Miami Wars nad Wisłą
Autor: Agata Fijołek Otwarcie Letniej Strefy Domoteki w Miami Wars nad Wisłą

Warszawska Domoteka "wyszła na miasto". Na dolnych tarasach baru Miami Wars Cyplu Czerniakowskim, na samym brzegu Wisły, powstała Letnia Strefa Domoteki. Klimatyczną przestrzeń pośród zieleni, ze wspaniałym widokiem na rzekę, urządzono meblami z oferty Domoteki - znakomity przykład, że piekno przyrody i designu nie tylko nie konkurują, lecz mogą się znakomicie uzupełniać.

W czwartek 18 lipca 2019 roku miałyśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu Letniej Strefy Domoteki w Miami Wars nad Wisłą. Na drewnianych tarasach ukrytych pośród nadwiślańskich wierzb można zapomnieć, że jest sie w centrum wielkiego miasta. Zaprojektowana przez Paulinę Grabowską przestrzeń pozwla poczuć się jak na wakacjach - wygodne fotele, stoły, przy których można biesiadować z przyjaciółmi, znakomicie przyrządzone owoce morza i piękny widok na dziki brzeg królowej polskich rzek. 

Architektka, która osobiście zaprezentowała nam swój projekt, inspirowała się egzotycznym klimatem wysp Polinezji, dlatego postawiła na naturalne materiały i kolory. - Urządzanie przestrzeni zewnętrznej rządzi się swoimi prawami. Meble muszą być solidne, odporne na różne warunki atmosferyczne – od deszczu po mocne słońce – i oczywiście estetyczne - mówiła Paulina Grabowska. - Dlatego wybrałam meble o klasycznych formach, w stonowanych kolorach, wykonane z odpornych materiałów. Mam pewność, że używane przez długi czas i wiele osób, nadal będą dobrze wyglądać.

Na spragnionych wakacyjnych wrażeń czekała kolejna atrakcja - rejs po Wiśle motorówkami floty Miami Wars. Wspaniał okazja, by zachwycić się rzeką, jakiej pozazdrościć nam mogą inne europejskie stolice. Na lewym brzegu podziwiać można panoramę miasta, na prawym zaś dzikie plaże i łęgi. 

Letnią Strefę Domoteki odwiedzać można do końca września.