Odkryj polską sztukę współczesną. Cykl 7 wystaw w Galerii Sztuki ToTuart

2020-09-17 10:57 Redakcja
spotkania ze sztuką
Autor: materiały prasowe ToTuart

Od września do grudnia w warszawskiej galerii ToTuart w Centrum Praskim Koneser odbędzie się 7 wystaw prezentujących prace polskich, współczesnych artystów. To świetna okazja, by zapoznać się z rodzimymi twórcami i miło spędzić czas.

SPOTKANIA ToTuart w Centrum Praskim Koneser

W ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” w galerii znajdującej się w pasażu w Centrum Praskim Koneser, odbędzie się siedem wystaw. Każda z nich, trwająca dziesięć dni, będzie okazją do obejrzenia prac jednego lub dwóch wybranych artystów tworzących rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, ceramikę czy instalacje. Na wszystkie wystawy wstęp jest bezpłatny.

Pierwszą wystawą otwierającą cykl spotkań będzie "Taniec z przestrzenią" podczas której zaprezentowane zostanie malarstwo i rysunek Justyny Grzebieniowskiej-Wolskiej. Od początku października w Galerii będzie można obejrzeć malarstwo, rysunek i rzeźbę wybitnego artysty – Józefa Wilkonia. W drugiej połowie miesiąca przestrzeń galerii wypełnią rzeźby autorstwa Artura Szołdry. Na przełomie października i listopada odbędzie się wspólna wystawa fotografii Katarzyny Kryńskiej i rzeźby Krzysztofa Renesa, a przez kolejne dziesięć dni – malarstwa Anny Włoczek. Pod koniec listopada rozpocznie się ekspozycja ceramiki, rzeźby oraz instalacji Dominiki Donde, a następnie, w drugim tygodniu grudnia, w galerii będzie można zobaczyć obrazy Moniki Ślósarczyk.

Galeria ToTuart mieści się w Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa. Wystawy będą czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20.

Więcej informacji na stronie Galerii ToTuart - https://totuart.com/.

spotkania ze sztuką w Centrum Praskim Koneser
Autor: materiały prasowe ToTuart Justyna Grzebieniowska-Wolska,"Voices", technika własna na płótnie, 287x110 cm

Mecenat nad wydarzeniami objęły marki Cosentino i Nautilus. Pierwsza z nich udostępni kubiki do ekspozycji prac artystów wykonane ze spieków i konglomeratów kwarcowych. Kubiki będzie można kupić, a dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji ToTuart, wpierającej młodych artystów. Marka Nautilus jako dystrybutor wysokiej jakości sprzętu audio zadba o oprawę muzyczną wernisaży poprzedzających wystawy.

Harmonogram wystaw „SPOTKANIA ToTuart”

  • 18.09-27.09: Justyna Grzebieniowska-Wolska, „Taniec z przestrzenią”, malarstwo
  • i rysunek
  • 2.10-11.10: Józef Wilkoń, malarstwo, rysunek i rzeźba
  • 16.10-25.10: Artur Szołda, rzeźba
  • 29.10-8.11: Katarzyna Kryńska, fotografia; Krzysztof Renes, rzeźba
  • 13.11-22.11: Anna Włoczek, malarstwo
  • 27.11-6.12: Dominika Donde, ceramika, rzeźba i instalacje
  • 11.12-28.12: Monika Ślósarczyk, malarstwo
spotkania ze sztuką w Centrum Praskim Koneser
Autor: materiały prasowe ToTuart Justyna Grzebieniowska-Wolska, "Himba 2", technika własna, 120x140 cm
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021