Nagrodzony ukraiński projekt niedługo w polskich sklepach. Trudno uwierzyć, z czego jest wykonany

2023-03-10 13:17

Projekt krzesła KOHTI autorstwa ukraińskiego studia Levantin Design zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie International Design Awards. Wyjątkowy produkt powstały w duchu zero waste już niedługo trafi do polskich sklepów.

Krzesła KOHTI
Autor: materiały prasowe Nobonobo Krzesła KOHTI

Krzesło KOHTI w konkursie International Design Awards

Każdego roku jury konkursu International Design Awards wyróżnia wizjonerów designu, a także wschodzące talenty w dziedzinie architektury, wnętrz, produktów, grafiki i projektowania mody z całego świata.

W najnowszej edycji konkursu srebrną statuetkę w kategorii Design for Society-Eco-Sustainable Design zdobył projekt krzesła autorstwa ukraińskiego studia Levantin Design. Nagrodzony produkt doceniono m.in. za nowoczesne wzornictwo i produkcję zgodną z zasadami cyrkularnej gospodarki.

Krzesło KOHTI
Autor: materiały prasowe Nobonobo Krzesła KOHTI

Filozofia zero waste była jednym z kluczowych zagadnień przyświecających ukraińskim projektantom podczas tworzenia krzesła KOHTI. Nie bez znaczenia jest również sama nazwa produktu.

„Kohti” oznacza w języku fińskim „w kierunku” i odwołuje się do tworzenia mebli w duchu zero waste i cyrkularnego gospodarowania materiałami.

Ukraińscy designerzy ze studia Levantin Design sprzeciwiają się nadmiernej produkcji i w swoich projektach starają się wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu.

Krzesła KOHTI
Autor: materiały prasowe Nobonobo Krzesła KOHTI

Krzesło KOHTI – z miłości do designu i planety

Krzesło KOHTI posiada eleganckie, minimalistyczne oparcie na plecy, płynnie przechodzące w podłokietniki. Rama krzesła została wykonana ze stalowych rur malowanych proszkowo, natomiast do produkcji siedziska wykorzystano czarne i białe butelki po szamponach z polietylenu HDPE.

Materiał ten jest w pełni bezpieczny, odporny na promieniowanie UV, niskie temperatury, działanie wody, a także kwasów.

Krzesła KOHTI
Autor: materiały prasowe Nobonobo Krzesła KOHTI

Prostota i uniwersalność krzesła KOHTI doskonale wpisze się zarówno we wnętrza domowe, jak i komercyjne, np. restauracje lub bary. Ten oryginalny produkt niedługo trafi do oferty polskiego producenta mebli Nobonobo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE