Miasteczko Siewierz Jeziorna – nowoczesne osiedle z dala od miejskiego zgiełku

2020-10-27 14:27 Barbara Ruppel
Siewierz jeziorna
Autor: materiały prasowe Grupa Murapol

Brak miejskiego chaosu, piękne widoki, bliskie sąsiedztwo Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, czyste, pozbawione smogu powietrze, a do tego najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – tak w kilku słowach można opisać pierwszą w Polsce zrównoważoną dzielnicę. Powstaje ona zaledwie 20 minut od centrum Katowic przy udziale Grupy Murapol.

Mieszkania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Doskonałe usytuowanie kompleksu Siewierz Jeziorna, sąsiedztwo terenów zielonych i zalewu, strefy przeznaczone pod handel i usługi, wielofunkcyjne ulice, szerokie chodniki i kameralna, spójna zabudowa dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Natomiast dostęp do drogi krajowej DK1, którą w ciągu 20 minut dostaniemy się do centrum Katowic, a w niecałą godzinę do Krakowa zapewnia stały kontakt z miejskim życiem, a dojazd do pracy czy szkoły nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, międzynarodowy port lotniczy Pyrzowice jest oddalony od miasteczka około 12 minut jazdy samochodem. Zgodnie z założeniami, miasteczko Siewierz Jeziorna ma być bezpieczną i nowoczesną dzielnicą z 10 tysiącami mieszkańców. 

Do tej pory Grupa Murapol, jako jeden z deweloperów, wybudowała na terenie kompleksu Siewierz Jeziorna pięć kameralnych budynków, a do użytku oddano 185 mieszkań. W aktualnej ofercie dewelopera znalazło się ponad 150 kolejnych lokali (w siedmiu nowych budynkach Murapol Siewierz Jeziorna). 

Siewierz jeziorna
Autor: materiały prasowe Grupa Murapol

Dlaczego warto zamieszkać w budynkach Murapol Siewierz Jeziorna? Dużą zaletą inwestycji jest szeroki wybór mieszkań o różnym metrażu i układzie, dlatego każdy może znaleźć miejsce, które odpowie na jego osobiste upodobania i potrzeby. W ofercie Grupy Murapol znajdziemy kawalerki o powierzchni 27 mkw, rodzinne mieszkania doskonałe dla niewielkiej rodziny, a także 4-pokojowe apartamenty przekraczające 60 mkw. Co więcej, jeżeli szukamy większej przestrzeni deweloper daje możliwość połączenia dwóch mieszkań o podobnym lub różnym układzie i metrażu. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom Siewierza Jeziornej maksymalnie komfortowe warunki mieszkania. Nic dziwnego, że inwestycja Grupy Murapol została wyróżniona nagrodą Housemarket Silesia Awards w 2019 w kategorii "osiedle przyjazne rodzinie".

W zgodzie z naturą – ekologiczne osiedle przyszłości

Miasteczko Siewierz Jeziorna to nie tylko nowoczesny i funkcjonalny design. Przy jego projektowaniu brało udział grono światowej klasy urbanistów i architektów – w efekcie powstała dzielnica wykorzystująca zrównoważone i ekologiczne rozwiązania.

Siewierz jeziorna
Autor: materiały prasowe Grupa Murapol

Warto zaznaczyć, że budynki Murapol Siewierz Jeziorna powstają z przyjaznych środowisku materiałów. Dodatkowo wszystkie mieszkania powstające w obecnie realizowanym etapie inwestycji Grupy Murapol wyposażone zostaną w home management system umożliwiający zamontowanie w nich rozwiązań smart home Murapol Appartme. Technologia ta daje możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, a także sprawdzaniem monitoringu wizyjnego klatek schodowych, hali garażowych, części wspólnych osiedla oraz obsługę wideodomofonu. System Murapol Appartme możemy obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej, albo manualnego przycisku, tzw. funkcji hotelowej.

Ponadto, każdy mieszkaniec Murapol Siewierz Jeziorna otrzymuje pakiet antysmogowy, który chroni lokatorów przed smogiem, kurzem, pyłkami, grzybami i bakteriami za pomocą specjalnych membran z nanowłókien, które blokują przedostawanie się nawet najmniejszych cząsteczek. Co więcej – na terenie dzielnicy obowiązuje całkowity zakaz palenia węglem (mieszkania ogrzewane są za pomocą centralnej ciepłowni), a jakość powietrza jest stale monitorowana. Natomiast do nawadniania części wspólnych wykorzystuje się deszczówkę.

Siewierz jeziorna
Autor: materiały prasowe Grupa Murapol
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021