Meble znanych projektantów we Wrocławiu

2016-09-09 12:48 Redakcja
Fotel do małego mieszkania
Autor: archiwum

W Galerii Wnętrza marka Comforty w wydzielonej przestrzeni zaprezentuje meble, które wcześniej można było zobaczyć podczas Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Autorami wzorów są polscy projektanci Dorota Koziara, Maja Ganszyniec oraz Krystian Kowalski.

Powrót do Wrocławia

Po kilkuletniej nieobecności we Wrocławiu, Comforty wraca do miasta. Konkretnie do Galerii Wnętrza, która od grudnia 2016 roku będzie autoryzowanym  partnerem marki na Dolnym Śląsku. W wydzielonej przestrzeni eksponowane będą meble prezentowane podczas Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. Autorami wzorów są polscy projektanci Dorota Koziara, Maja Ganszyniec oraz Krystian Kowalski. Poza nowościami na wystawę trafiły wybrane produkty zaprojektowane między innymi przez Anderssen&Voll Studio, Tomka  Rygalika, Philippe Nigro a także Lucidi Pevere Studio. Poza specjalnością Comforty, czyli meblami tapicerowanymi, na wystawę wybrano także utrzymane w podobnej stylistyce regały, stoły i inne sprzęty, w tym m.in. modułowe regały Anvil zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego oraz cała seria stolików o różnokolorowych blatach, czyli Pelagie Doroty Koziary. Wśród tych obiektów uwagę zwracają geometryczne bryły mebli zaprojektowanych  w 2015 roku dla Comforty przez Alessandro Mendiniego.
Te uniwersalne przedmioty mogą służyć jako siedziska, niewielkie stoliki kawowe, albo po prostu jako dekoracja. Ich powierzchnia zdobiona jest aplikacjami z różnokolorowych i wzorzystych fornirów. Intarsje nie kojarzą się z muzealnym rzemiosłem, a raczej z popową zabawą formą. Jednak ich wykonanie nie odbiega od klasycznych wzorców.

Design we Wrocławiu: inauguracja

Otwarcie ekspozycji i spotkanie z projektantami już 2 grudnia 2016.
Start o godzinie 19:00! Miejsce? Salon Galerii Wnętrza ul. Szwedzka 5a, Bielany Wrocławskie.
Gośćmi wieczoru będą Dorota Koziara, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski.