make me! Konkurs i wystawa podczas 11. edycji Łódź Design Festival 2017

2017-10-02 11:40

Organizowany od dziesięciu lat w ramach Łódź Design Festival konkurs make me!, to obecnie jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Jego najważniejszym celem jest wyłonienie oraz wsparcie młodych projektantów.

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany jest nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Finaliści poprzednich edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki udziałowi w konkursie, w tym: zaistnienie w środowisku projektowym, promocję poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy.

make me! Tylko 19 najlepszych projektów!

Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje 19 najlepszych finałowych projektów, które są następnie prezentowane na wystawie konkursowej w ramach Łódź Design Festival.

W drugim etapie, na podstawie dosłanych prototypów, jury wybiera zdobywcę nagrody głównej – PARADYŻ AWARD 20,000 PLN, ufundowanej przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż. W drugim etapie wybierani są także laureaci nagród dodatkowych, m.in. nagrody specjalnej w wysokości 10,000 PLN.  W ubiegłym roku laureatem nagrody w konkursie make me! 2016 został Instrument miejski autorstwa Jana Pfeifera. Instrument Miejski został doceniony nie tylko przez jury, ale także zwiedzających wystawę, którzy mogli go przetestować.


Łódź Design Festival 2017. Wystawa make me!
Autor: Materiały prasowe ŁDF

Dotychczas w konkursie wzięło udział blisko 2000 osób z ponad 40 krajów z całego świata, tj.: Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dania, Egipt, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Japonia, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Korea, Litwa, Malezja, Meksyk, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Ukraina, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Łódź Design Festival 2017. Wystawa make me!
Autor: Materiały prasowe ŁDF