Łódź Design Festival 2022 – najważniejsze wydarzenia

2022-05-12 9:51
Łódź Design Festival 2022
Autor: materiały prasowe Łódź Design Festival Łodź Design Festival 2022

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival pod hasłem RE:GENERACJA rozpoczyna się 12 maja. Organizatorzy wypełnili program po brzegi – podczas jedenastu dni odbędą się liczne wystawy, warsztaty i spotkania, zarówno w centrum festiwalowym Art_Inkubator, jak i w innych miejscach w Łodzi. Jakie są najważniejsze wydarzenia, których nie można przegapić podczas Łódź Design Festival 2022?

Spis treści

  1. Gala wręczenia nagród w konkursie make me! 2022
  2. Gala wręczenia statuetek w plebiscycie must have 2022
  3. Archiblok – prezentacje i panel dyskusyjny

Inauguracja tegorocznej, 16. edycji festiwalu Łódź Design odbędzie się w czwartek, 12 maja, o godz. 18.30 w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3. Po oficjalnej części nastąpią oprowadzania kuratorskie po wystawach w Centrum Festiwalowym, o których piszemy w dalszej części artykułu.

Gala wręczenia nagród w konkursie make me! 2022

13 maja, godz. 17.00-18.00, scena, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki

Konkurs make me! to doskonała okazja dla młodych projektantów, aby zaprezentować szerszemu gronu swoje pomysły i prace. W tym roku wpłynęło 147 zgłoszeń z Polski oraz z Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Słowacji, Holandii, Kanady, Węgier, Litwy, Chin i Austrii. Prace młodych projektantów oceniało znakomite jury: Izabela Bołoz, Krzysztof Kornas, Joanna Krokosz, Tomek Rygalik, Agata Kiedrowicz, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski. Pula nagród w tegorocznej edycji make me! Design Awards 2022 to aż 60.000 zł dzięki wsparciu Mecenasa festiwalu Ceramika Paradyż, oraz fundatorom nagród: Sponsorowi INTERPRINT Polska, Sponsorowi LPP i Partnerowi Cosentino.

Łódź Design Festival 2022 – najważniejsze wydarzenia
Autor: materiały prasowe Łódź Design Festival Gala finałowa konkursu make me odbędzie się 13. maja o godz. 17 w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator.

Gala wręczenia statuetek w plebiscycie must have 2022

14 maja, godz. 17.00-19.00, scena, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki

Must have to plebiscyt organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżniający najlepsze polskie wdrożenia polskich projektantów i producentów. Na tegoroczną edycję wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń: 425 produktów, wyróżnienia otrzymało 76 z nich. O wyborze najlepiej zaprojektowanych produktów decydowała Rada Ekspertów, w skład której wchodzą: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów Dobre Wnętrze, M jak Mieszkanie oraz serwisu Urzadzamy.pl, Anna Grużewska, Dominika Olszyna, Magda Świć i Paweł Rafa, Agnieszka Polkowska, Michał Mazur, Diana Nachiło, Iwona Ławecka-Marczewska, Zbigniew Maćków, Hanna Rydlewska, Monika Pągowska i Tomasz Pągowski, Katarzyna Księżopolska, Kamil Białas, Agata Szydłowska, Szymon Hanczar oraz Michał Piernikowski. Partnerem tegorocznego 12. plebiscytu must have i fundatorem statuetek jest Porcelana Kristoff.

Archiblok – prezentacje i panel dyskusyjny

22 maja, godz. 11.00, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki

Goście: Małgorzata Kuciewicz (CENTRALA), Przemo Łukasik (medusa group), Jo Jurga, prowadzący: Filip Springer

Jak co roku uczestnicy Archiblok, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy, by następnie wziąć udział w dyskusji. Ważnym zagadnieniem tegorocznej debaty będą działania poświęcone tematyce miejskiej i architektonicznej. Podczas spotkania goście zwrócą szczególną uwagę na relację miasto – człowiek – zieleń, poruszą tematy naszego samopoczucia w dostępnych przestrzeniach, zarówno publicznych, jak i prywatnych oraz zastanowią się, jak otoczenie może wpływać na nasze zmysły, stan ducha. Ważnym wątkiem tegorocznej debaty będzie także regeneracja architektury. Uczestnicy spotkania wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie: jak czerpać z historii i jak adaptować istniejące przestrzenie do obecnych potrzeb.

Więcej informacji na stronie www.lodzdesign.com.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022