“Krzesło gotowe na nową przygodę”. IKEA daje swoim meblom drugie życie

2022-09-23 9:19

Meble z drugiej ręki mają swoje oddane grono wielbicieli. Teraz naprzeciw im wychodzi norweski oddział IKEA, który w ciekawy sposób nie tylko promuje Life Collection 2022, ale pokazuje, że każdy nowy mebel staje się świadkiem historii i samą historią. Jednocześnie zachęca do niewyrzucania sprzętów, ale szukania im nowego domu, np. w ich sklepach.

Nowy film reklamowy IKEA
Autor: youtube.com/user/TRYreklame

Pracownicy sieci IKEA zajrzeli do różnych norweskich domów, gdzie znaleźli używane meble, które mają jeszcze trochę życia przed sobą i wcale nie muszą trafić na śmietnik, tylko służyć innym właścicielom. Dlaczego są porzucane? Odpowiedź na to pytanie daje film reklamowy. Jedne z powodów są banalne i bardziej skomplikowane.

W filmie, przy akompaniamencie piosenki, w której słyszymy słowa “Nie zapomnij o mnie”, pojawia się m.in. rama łóżka, która już nie jest potrzebna parze, która się rozwodzi. Prawdziwą perełką jest komplet krzeseł Toledo, który liczy sobie już… 45 lat! Jego właściciel zmarł w tamtym roku, a krzesła mogą się jeszcze komuś przydać. Pewna para ma do oddania krzesło, które dziewczyna uznała za tandetne. Wśród tych niechcianych przedmiotów pojawiła się nawet regał, którego jedyną wadą było to, że jego właściciel nie potrafił go złożyć.

Kadr z nowego filmu reklamowego IKEA
Autor: youtube.com/user/TRYreklame

Hasło przewodnie filmu sieci IKEA brzmi: Nieważne, jaki jest powód. Daj meblom drugie życie. Tym samym firma zachęca swoich klientów, również w trosce o środowisko, by nie wyrzucali mebli, jakie im się już nie przydadzą, ale odsprzedali im je. Oni z kolei poszukują dla nich nowego domu.

Kadr z nowego reklamowego filmu IKEA
Autor: youtube.com/user/TRYreklame

Roberto Giannone, Globalny Menedżer ds. Marketingu IKEA stwierdził, że niekiedy meble przestają być już potrzebne, dlatego właśnie powstały sklepy IKEA, gdzie można kupić używane, markowe przedmioty, których jedna osoba już nie chce, a innej bardzo się przydadzą.

Kadr z filmu reklamowego IKEA
Autor: youtube.com/user/TRYreklame
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE