Klikaj i pomóż ratować planetę! Niezwykła gra ekologiczna dla najmłodszych

2020-12-11 10:57 Redakcja
EkoEksperymentarium
Autor: materiały prasowe Kolektyw Mamy Projekt / EkoEksperymentarium.pl

Kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci to jedno z najważniejszych zadań, przed którymi stają rodzice i nauczyciele. Wychowanie młodego człowieka na osobę świadomą swoich wyborów i ich wpływu na środowisko nie jest łatwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom może przynieść ogromną frajdę. Dlatego kolektyw Mamy Projekt stworzył edukacyjną grę internetową, by nauczyć najmłodszych dbania o planetę – zaczynając od własnego domu i otoczenia.

Jak wychować małego ekologa? Edukacja poprzez zabawę

EkoEksperymentarium.pl to internetowa gra edukacyjna, która uczy dzieci dbania o planetę przez najprostsze domowe czynności takie jak sprzątanie, segregacja śmieci, mycie czy robienie zakupów.

Stworzona przez kolektyw Mamy Projekt gra to doskonała zabawa dla najmłodszych, która przy pomocy łamigłówek, pomaga dziecku zapoznać się z zasadami ekologii i odnieść je do codzienności.

Pokazujemy, że drobne, powtarzalne czynności nie są trudne, a mogą bardzo wiele zdziałać. - wyjaśnia Joanna Studzińska z Mamy Projekt.

Co więcej, dobry design, prosty przekaz i interesujące łamigłówki, które czekają na dzieci sprawiają, że gra jest atrakcyjnym narzędziem dla nauczycieli, a także dla rodziców, którzy chcą w mądry sposób spędzić czas ze swoimi pociechami.

Gra została tak pomyślana, by spełnić wymogi programowe z zakresu edukacji środowiskowej, może więc posłużyć do zrealizowania ciekawej lekcji! Co więcej, edukatorzy, którzy zapisali się do projektu zyskują dostęp do gotowych scenariuszy aż 7 lekcji, które można przeprowadzić w ciągu roku szkolnego.

EkoEksperymentarium
Autor: screen ekoeksperymentarium.pl

Jak grać w grę EkoEksperymentarium?

By dostać się do wirtualnego domu, którego mieszkańcy podpowiadają, jak dbać o środowisko, wystarczy wejść na stronę www.ekoeksperymentarium.pl. Naszą przygodę zaczynamy od łazienki i kuchni, gdzie czekają na nas liczne łamigłówki i zagadki. Każde pomieszczenie w wirtualnym domu to około pół godziny łamigłówek – cała gra zapewni więc sporą dawkę wrażeń i co najważniejsze – wiedzy! Dziecko nauczy się między innymi jak oszczędzać wodę, dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci, a podczas zakupów dowie się, dlaczego trzeba zwracać uwagę na to, co się kupuje.

Mecenasem gry jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a sam projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcia twórcom gry udzieliły również firmy, które od lat działają na rzecz środowiska i klimatu, a więc Bank Ochrony Środowiska, Fiskars, Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Kaercher i PGE Energia Ciepła S.A.

Więcej o projekcie i grze na stronie www.ekoeksperymentarium.pl.

EkoEksperymentarium
Autor: materiały prasowe Kolektyw Mamy Projekt / EkoEksperymentarium.pl

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021