Kino "Wars" do remontu. Wiemy, co powstanie w środku

2023-05-25 14:16

Znajdujące się na warszawskim Rynku Nowego Miasta Kino Wars działało do 2004 r., później od 2013 do 2022 r. funkcjonował tam teatr WARSawy. Przez pewien czas los budynku pozostawał niepewny i mówiono nawet o tym, że w jego miejscu ma wyrosnąć apartamentowiec. Kino jednak wpisano na listę zabytków, a teraz rusza jego remont.

Kino Wars, Warszawa
Autor: Autor: Materiały prasowe / srodmiescie.um.warszawa.pl/

Kino Wars działało w Warszawie od 1958 r. Było miejscem spotkań warszawiaków i, jak poinformował Urząd Dzielnicy Śródmieście, w tej kwestii nic się nie zmieni. Po remoncie wciąż będzie ośrodkiem kultury, w którym będą wystawiane przedstawienia teatralne. Nie zatraci także swojej pierwotnej funkcji i dalej będą wyświetlane w nim filmy.

Ponieważ po remoncie nowozamontowane siedzenia będzie można w łatwy sposób zdemontować, w Kinie Wars będą też organizowane różnego rodzaju wystawy czy ekspozycje

- Jest to ważny element w procesie ożywiania Rynku Nowego Miasta i stawiania na kulturę dostępną dla wszystkich. Skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście, ale także innych dzielnic oraz turyści – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Kino Wars w Warszawie
Autor: Materiały prasowe / srodmiescie.um.warszawa.pl/

Na powierzchni 12,5 tys. m kw. już teraz znajdują się sala ze sceną i dwupoziomowa widownia. Oprócz tego jest tam też kabina projekcyjna i mniejsze, dodatkowe sale, w których będzie można organizować różne zajęcia.

Kino Wars w Warszawie
Autor: Materiały prasowe / srodmiescie.um.warszawa.pl/
Kino Wars
Autor: Materiały prasowe / srodmiescie.um.warszawa.pl/

Umowa na projekt koncepcyjny została już podpisana, a on sam ma zostać przedstawiony jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji będzie wynosił ok. 31 milionów zł.

Przeczytaj również:

Źródło: srodmiescie.um.warszawa.pl

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE