Katarzyna Dowbor żegna się z programem "Nasz Nowy Dom". Padły gorzkie słowa

2023-05-08 12:46

Program „Nasz nowy dom”, który od 10 lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich widzów przechodzi właśnie największą rewolucję w swojej historii. Władze Polsatu zdecydowały pożegnać się z prowadzącą, Katarzyną Dowbor. Pani Kasia opublikowała na swoim Instagramie oświadczenie. Jest słodko-gorzkie.

katarzyna dowbor
Autor: screen: youtube.com/pudelek

Katarzyna Dowbor odchodzi z „Nasz nowy dom”

Programu „Nasz nowy dom” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Emitowany na antenie Polsatu hit od 2013 roku gromadzi przed telewizorami miliony widzów. W każdym odcinku ekipa remontowa odnawia dom jednej rodziny, która mieszka w tragicznych warunkach, ale z przyczyn losowych nie może pozwolić sobie na remont. W programie dotychczas pomoc otrzymało ok. 300 polskich rodzin.

Twarzą programu „Nasz nowy dom” od samego początku była Katarzyna Dowbor. To właśnie ona rozmawiała z rodzinami i opiekowała się nimi podczas trwania programu. Dzięki swojej empatii i wrażliwości Katarzyna Dowbor zyskała sobie sympatię milionów Polaków oglądających hit Polsatu. Wielu nie wyobrażało sobie, by program mógł prowadzić ktoś inny.

Jak się jednak okazuje, nowy dyrektor programowy stacji Edward Miszczak, który objął stanowisko po Ninie Terentiew, myśli inaczej. W opublikowanym właśnie komunikacie, Miszczak podziękował Katarzynie Dowbor za lata pracy przy „Nasz nowy dom”, ogłaszając tym samym, że dziennikarka już nie będzie częścią programu.

Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu

- czytamy w komunikacie.

Odkąd Edward Miszczak objął stanowisko dyrektora programowego Polsatu, w niemal wszystkich programach rozrywkowych stacji zaszły zmiany kadrowe. Najpierw „wymieniono” jury w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, teraz przyszła kolej na „Nasz nowy dom”, ale mówi się również o nadchodzącej rewolucji w „Tańcu z gwiazdami”. Czy też polecą głowy? Zobaczymy.

Gorzkie słowa Katarzyny Dowbor

Jak na zwolnienie z programu „Nasz nowy dom” zareagowała Katarzyna Dowbor? Gwiazda opublikowała na Instagramie zdjęcie z bukietem róż, które opatrzyła długim opisem. Pani Kasia wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy przez lata wspierali ją w tworzeniu programu – osobiste podziękowania dziennikarka skierowała nawet do Niny Terentiew!

Jednocześnie Katarzyna Dowbor nie szczędziła gorzkich słów pod adresem obecnego szefostwa Polsatu oraz tego, jak ją potraktowano. Dziennikarka nawiązała do sytuacji sprzed 10 lat, gdy zwolniono ją z TVP po trzech dekadach pracy.

Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki... i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich.

Pani Kasia przyznała, że mimo trudnego rozstania z programem „Nasz nowy dom” wciąż czekają na nią nowe wyzwania. Uspokoiła też fanów i zapewniła, że będzie nadal obecna w mediach społecznościowych

A teraz czuję się, jak panna z odzysku – znowu jestem do wzięcia

- zakończyła swój wpis.

Pod postem posypała się lawina komentarzy. Wsparcie okazali też najbliżsi Katarzyny Dowbor, m.in. syn Majciej i Joanna Koroniewska. Pani Kasia również skomentowała pod swoim zdjęciem, pisząc wymowne: "Kochani, to nie była moja decyzja. Jest mi bardzo przykro…"

Dla wielu fanów odejście Katarzyny Dowbor z programu to koniec pewnej epoki. Kto teraz poprowadzi „Nasz nowy dom”? Tego jeszcze nie wiemy, ale nowego prowadzącego poznamy na pewno już niebawem.

Źródło:

  • onet.pl
  • wirtualnemedia.pl