Jak wprowadzić do wnętrz kolor zielony? 4 patenty od Doroty Szelągowskiej

2023-05-31 10:27

Co jest modne w tym sezonie w aranżacji wnętrz? Postanowiliśmy sprawdzić, co proponuje Dorota Szelągowska i jej Biuro Projektowe. Okazuje się, że wśród klientów znanej projektantki największą popularnością cieszy się... kolor zielony! Zobaczcie 4 propozycje wnętrz Studia Projektowego Doroty Szelągowskiej w różnych odcieniach zieleni.

dorota szelągowska
Autor: instagram.com/dotindotin, getty images

1. Ściana roślin 

Najnowszy projekt studia Doroty Szelągowskiej to sala restauracyjna, której główną ozdobą jest ściana z żywych roślin.

Oprócz naturalnej roślinności w pomieszczeniu kolor zielony pojawia się również w ścianach jako subtelne pastele, a także w soczyście zielonej kanapie.

Uroku i przytulnego klimatu wnętrzu dodają również naturalne materiały, m.in. drewno i rattan, z których wykonane są stoły, krzesła, a także podłoga i fragment sufitu z czarnymi plafonami.

2. Domek z nutą zieleni

W tym projekcie 50-metrowego domku musiał znaleźć się nie tylko aneks kuchenny z oddzielną sypialnią, ale również wydzielona garderoba. Projektantom Doroty Szelągowskiej udało się stworzyć przytulne i nowoczesne wnętrze w ulubionych kolorach właścicielki domu – beżowym, zielonym i niebieskim.

W niewielkim salonie dominują jasne barwy i naturalne materiały. Na szczególną uwagę zasługuje zielona tapeta z motywem egzotycznych liści, która zdobi ścianę telewizyjną i wprowadza do pomieszczenia odrobinę koloru.

Zieleń pojawia się również w sypialni – jako tapeta z motywem palmowych liści. Za drzwiami przesuwnymi architekci ukryli oddzielną garderobę, której meble mają odcień soczystej zieleni.

3. Zielona kawalerka

W projekcie 29-metrowej kawalerki wyzwaniem było nie tylko wydzielenie sypialni, ale również połączenie koloru rudego i zielonego. Projektantom ze studia Doroty Szelągowskiej udało się stworzyć sypialenkę i oddzielić ją od części dziennej dużą drewnianą szafą.

Na uwagę zasługują również zielone ściany i wnęki ozdobione stylową tapetą w motywy roślinne. W kawalerce zieleń pojawia się również na kuchennych szafkach, jednak w nieco jaśniejszym, pastelowym odcieniu.

4. Mieszkanie dla rodziny z motywem zieleni

Kolorem przewodnim w tym 80-metrowym mieszkaniu jest zieleń w różnych odcieniach. Głęboka zieleń pojawia się więc na jednej ze ścian w salonie, a także w aneksie kuchennym jako szkliwione płytki nad blatem.

Zieleń w oryginalnej odsłonie jest również główną dekoracją w łazience – tu w formie płytek wielkoformatowych pokrywa ścianę nad wanną. Z kolei jako panele w duecie ze złotem pełni funkcję zagłówka w sypialni.