Jak dziś wygląda dom wójta z „Rancza”? TikTokerka pokazała słynny budynek

2023-05-29 15:32

Śmiało można powiedzieć, że serial „Ranczo” jest jednym z najciekawszych polskich seriali komediowych. Lokalizacje, w których kręcono sceny „Rancza”, cieszą się ogromną popularnością, mimo że serial zniknął z ekranów 7 lat temu. Ostatnio jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła odwiedzić słynny dom wójta. Oto jak posiadłość prezentuje się dzisiaj.

ranczo
Autor: filmweb, TVP Kadr z serialu "Ranczo"

Dom wójta z „Rancza”

Każdy wielbiciel „Rancza” doskonale wie, jak wygląda imponująca willa serialowego wójta, w którego postać wcielił się genialny Cezary Żak.

Ogromną posiadłość otacza ogród z oczkiem wodnym, krzewami i kwiatami. Natomiast wystrój samego domu odzwierciedla nowobogackie gusta wójta i wójtowej. Fani serialu na pewno pamiętają wzorzyste kanapy, kredens pełen porcelany, kiczowate obrazy na ścianach i wisienkę na torcie – drewnianą boazerię.

W rozmowie z Interią scenografka serialu, Agata Kapturkiewicz-Mrowiec przyznała, że ekipa wcale nie musiała wprowadzać dużych zmian w wystroju salonu, zamiast tego wykorzystując scenografię, którą zastała na miejscu.

W salonie dokonaliśmy najmniej adaptacji, bo od początku pasował do postaci wójta i wójtowej. Naszym autorskim pomysłem scenograficznym jest plansza z szablami. Na co dzień dostosowujemy scenografię do potrzeb kadru, są to niewielkie korekty. W większości operujemy wyposażeniem znajdującym się w domu 

Ostatnio na Tik Toku jedna z fanek serialu postanowiła odwiedzić dom wójta, który znajduje się w miejscowości Latowicz Rozstanki w województwie mazowieckim (ok. 75 km od Warszawy).

Na filmiku widzimy charakterystyczną budowlę, która nie zmieniła się zbytnio w ciągu kilku lat. Widać, że właściciele przeprowadzili jedynie drobny remont, a posiadłość wciąż przypomina swoją serialową wersję.

Co ciekawe, niedaleko miejscowości Latowicz znajduje się Jeruzal – miasteczko, które w „Ranczu” odgrywało rolę Wilkowyj. W Jeruzalu znajduje się m.in. kościół i rynek, które rozpozna każdy fan serialu.

Źródło: plotek.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE