Homeonthehill.pl – blog o wnętrzach, kuchni i podróżach

2017-12-01 14:34

Dom to nie tylko budynek – to przede wszystkim ludzie, rodzina, emocje, wspólne pasje. I o tym na swoim blogu opowiada Ola, a jej mąż Jasiek ilustruje wszystkie wpisy klimatycznymi zdjęciami. Razem zapraszają do swojego „domu na wzgórzu”.

– Tak naprawdę to mieszkanie na jednym z gdańskich osiedli, rzeczywiście zbudowanym na wzgórzu. Od nowego M wszystko się zaczęło – dodaje Ola.

Home on the Hill 2

Autor: homeonthehill.pl

OLA I JASIEK

Ona – marzycielka o niespokojnej duszy, kocha życie, urządzanie wnętrz i podróże. On – na co dzień pracuje w centrali banku, po godzinach robi meble, zajmuje się fotografią. Poznali się na studiach, osiem lat temu wzięli ślub. Razem stanowią zgraną ekipę – prowadzą blog o urządzaniu wnętrz, kuchni, podróżach. Najbardziej są dumni ze swoich dzieci – pięcioletniej Mai i trzyletniego Antosia.

Kupiliście z mężem nowe lokum, postanowiliście je sami urządzić i tak narodził się wasz blog.
OLA PAPIŃSKA: Ponadto byłam w ciąży, nie pracowałam i musiałam się czymś zająć! Prowadziłam już blog o mojej starszej córce, miałam doświadczenie. Gdy zaczęliśmy z mężem urządzać mieszkanie, całkowicie mnie to pochłonęło i chciałam się tym podzielić. Zawsze lubiłam pisać, więc prowadzenie bloga o szerszej tematyce mnie uzależniło – powoli przesuwałam granice, dochodziły kolejne zakładki: kuchnia, dzieci, podróże.

Blog osiągnął sukces, nie musiałaś wracać do pracy na etat. A co dalej? Jakie masz plany na przyszłość?
OP: Teraz syn ma już trzy lata i poszedł do przedszkola, mam więcej czasu, chcę jeszcze bardziej rozwijać blog i inne działalności. Przede wszystkim planuję pójść na kurs urządzania wnętrz – mam zmysł estetyczny i sporą praktykę, ale brakuje mi wiedzy teoretycznej. Rozwijam też warsztat pisarski, publikuję artykuły w prasie i również na tym chcę się skupić.

Ale nie rezygnujesz z wprowadzania zmian w domu?
OP: Absolutnie nie! Cały czas robimy z mężem nowe meble i zmieniamy wystrój mieszkania, tarasu i ogrodu. Poza tym dzięki blogowi dostaję zlecenia, urządzam inne wnętrza, nie tylko nasze. Już tak mam, że staram się zagospodarować każdą przestrzeń, a biorąc pod uwagę, że mogłabym żyć w permanentnym remoncie, zmiany są nieuniknione.

Rozmawiała: Zofia Malicka

Więcej: homeonthehill.pl