Gdzie kręcono film “Kevin sam w domu”? Pod tą willą kręci się masa turystów

2022-11-15 15:24

“Kevin sam w domu” to najbardziej kultowy w okresie Bożego Narodzenia film w Polsce! Oglądamy go już od dekad i stało się to już naszą nową tradycją. Dom McCallisterów to ogromna rezydencja, którą… w tamtym roku można było wynająć w serwisie Airbnb tylko na jedną noc. Czy będzie powtórka?

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/stecker.girl, Kadr z filmu / 20th Century Fox

Gdzie kręcono  film “Kevin sam w domu”?

“Kevin sam w domu” powstał m.in. w wybudowanym w 1920 r. budynku, znajdującym się w miejscowości Winnetka przy 671 Lincoln Avenue, w stanie Illinois, około 30 km od Chicago. Niestety nie podglądniesz go na Google Street View..., ponieważ został stamtąd wymazany!

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/SocialJunkieXmas

Jak podaje portal zillow.com, w środku domu znajduje się sześć sypialni. Chociaż rezydencja obecnie nie jest wystawiona na sprzedaż, to jest warta około 2,2 milionów dolarów, a jej właściciele za sam czynsz mogliby żądać… 14 tys. dolarów miesięcznie!

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/SocialJunkieXmas

Okazuje się, że w filmie mogliśmy zobaczyć sceny, które kręcono przed budynkiem. Sam dom okazał się zbyt mały, chociaż ma 500 m kw., by cała ekipa mogła pomieścić się wewnątrz. Dlatego w środku nagrano tylko kilka scen w salonie i nieopodal klatki schodowej, w tzw. foyer.

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/SocialJunkieXmas

Co ciekawe, inne sceny powstały w… opuszczonej szkole, New Trier Township High School. W tamtejszej sali gimnastycznej stworzono całą scenografię.

- Nie było nas stać na zbudowanie zewnętrznej części domu, więc wszystkie sceny, które miały miejsce właśnie na zewnątrz, kręciliśmy w nocy - wyjaśniał reżyser filmu, Chris Columbus.

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/SocialJunkieXmas

Dom z filmu “Kevin sam w domu” na wynajem

W zeszłym roku można było wynająć dom Kevina tylko na jedną noc (12 grudnia) za symboliczne 25 dolarów. Każdy fan świątecznego filmu wszechczasów był zachwycony. Akcja cieszyła się wielką popularnością. Airbnb ogłosiło ją dopiero 1 grudnia, a rezerwacja wystartowała tydzień później, rozgrzewając do czerwoności serwery serwisu.

Dom z filmu Kevin sam w domu
Autor: facebook.com/SocialJunkieXmas

Pozostały zatem dwa tygodnie, by dowiedzieć się, czy kolejni fani będą mieli okazję, spędzić tam noc! W tamtym roku właściciele domu zdecydowali się go udostępnić maksymalnie czterem osobom. Zadbano o prawdziwie świąteczną atmosferę, jaką co roku możemy zobaczyć w telewizji. Dom ozdobiono tysiącem migających światełek, lodówkę i spiżarnię zaopatrzono w różnego rodzaju przekąski, takie jak pizza czy makaron.

Przeczytaj również:

Źródło: zillow.com, parade.com, apartmenttherapy.com
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE