Fińska wioska w Karkonoszach walczy o turystycznego Oskara. Polski projekt podbija świat

2022-08-09 13:23

Kalevala to lapońska wioska znajdująca się w Karkonoszach. Projekt bierze udział w prestiżowym konkursie World Travel Awards i ma szansę na zgarnięcie turystycznego „Oscara”.

Kalevala
Autor: instagram.com/kalevala.pl

O statuetkę najlepszej atrakcji przygodowej na świecie wioska Kalevala powalczy z atrakcjami z Francji, Portugalii i Szwajcarii. Głosowanie odbędzie się przez internet – zwycięzcę wyłonią turyści oraz managerowie z branży turystycznej. Trzymamy kciuki!

- To niesamowite wyróżnienie dedykujemy Wam wszystkim, bez których nie byłoby Kalevali. Obiecujemy na Majorce walczyć do końca o zwycięstwo, ale szczerze musimy przyznać, że osiągnięta już nominacja w zupełności nam wystarcza. To historyczny wynik dla Polski w światowym plebiscycie — napisali na Facebooku Kalevali Magdalena i Michał Makowscy, założyciele wioski.

Fińska wioska w Karkonoszach

Karkonosze, a dokładnie wioska Borowice, to doskonałe miejsce dla lapońskiej wioski, ponieważ przyroda oraz otoczenie w dużej mierze przypominają krajobraz Skandynawii, zwłaszcza zimą.

Kalevala to jedyne takie miejsce na świecie poza Finlandią. O wyjątkowości tego miejsca świadczy również fakt, że polski projekt zdobył oficjalną akceptację rządu Finlandii. Nic dziwnego – w końcu wizyta w wiosce pozwala bliżej zapoznać się z fińską historią, kulturą i obyczajami.

W wiosce na odwiedzających czeka między innymi namiot wikingów z wyposażeniem (wykonany przez Michała Siedleckiego, który pracował jako twórca namiotów w serialu Wikingowie), fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe, chaty z grillami, a także… Dom Muminka!

- Wszystkie elementy konstrukcyjne Kalevali zostały zrobione w Finlandii, z fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono pracowników z tego kraju. Wśród atrakcji tego szczególnego miejsca w Borowicach są wiszące namioty, dom Muminka oraz fińskie sauny. Współgospodarzami wioski są psy Husky oraz renifery – możemy przeczytać na oficjalnej stronie wioski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE