Dwudzieste urodziny „Dobrego Wnętrza” i Konferencja Trendy, Wizje, Prognozy

2017-12-01 11:58

22 listopada 2017 roku był dla redakcji i sympatyków „Dobrego Wnętrza” dniem wyjątkowym – odbyła się konferencja „Trendy, Wizje, Prognozy”, a wieczorem uroczysta gala z okazji dwudziestolecia miesięcznika.

Dwudzieste urodziny to czas na podsumowania, lecz także moment, w którym z ciekawością spoglądamy w przyszłość. I właśnie perspektywom wzornictwa i projektowania wnętrz poświęcona było konferencja „Trendy, Wizje, Prognozy”.

Gwiazdą tego dnia był designer z londyńskiego studia Doshi Levien  Jonathan Levien, którego mogliśmy gościć dzięki wsparciu firmy Moroso, inspirujące prelekcje o tym, w jakich kierunkach zmierza design i projektowanie wnętrz wygłosili też znakomici architekci, projektanci i trendwatcherzy – Adam Pulwicki, Anna Lorens, Oskar Zięta, Marcin Mazur oraz Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”. O produktach i technologiach, które już dziś przybliżają nam przyszłość, opowiedzieli przedstawiciele partnerów konferencji, marek Moroso, Laufen, Amica, Grohe, Huelsta, Swarzędz Home i Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu.

Architekci i projektanci, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności tworzenia wizualizacji przy użyciu programów v-ray i SketchUp, wzięli udział w warsztatach organizowanych przez ProGrupę we współpracy z markami Loewe i Amica. W kuluarach natomiast trwały prezentacje produktów oraz pokazy rzemiosła – tapicerzy ze Swarzędz Home sznurowali sprężyny foteli, artystki ze studia Tartaruga tkały kilimy, a malarka z bolesławieckiej „Manufaktury” dekorowała talerze.

Wieczorem, podczas uroczystej gali, miesięcznik „Dobre Wnętrze” świętował swoje 20-lecie. Była to okazja do podziękowań dla współtwórców tytułu, architektów – wieloletnich ekspertów miesięcznika, a także reklamodawców, którzy od lat współpracują z pismem. Ogłoszono także wyniki konkursu „Urządzamy Wnętrze Roku” organizowanego przez serwis Urzadzamy.pl.

Nie obyło się oczywiście bez wspomnień – podsumowania najciekawszych wydarzeń z dwudziestoletniej historii miesięcznika dokonała jego redaktor naczelna, Iwona Ławecka-Marczewska.