Design dla dzieci – ósma edycja Festiwalu Ene Due De w Concordii Design

2018-09-10 13:59

Od 10 do 16 września trwa 8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De w Concordii Design. Gdy powstawał, był pierwszym festiwalem w Polsce z obszaru wzornictwa zaprojektowanym z myślą o najmłodszych i ich potrzebach. Kolejne edycje udowadniały, że dzieci umieją i lubią projektować, w ciekawy sposób rozumieją, a także realizują cały proces twórczy. Festiwal ma na celu edukację, pobudzanie i rozwijanie ich kreatywności. W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 2500 dzieci, z czego ponad 500 wzięło udział w warsztatach.

Tego roku temat wydarzenia to „Dania do Poznania”. Punktem centralnym stanie się interaktywna wystawa „Home, Sweet Home” autorstwa duńskiego studia projektowego My Little Architect (kuratorki: Malene Abildgaard i Julie Dufour), która pozwoli skonfrontować kultowe, duńskie projekty z doświadczeniami polskich dzieci. W ramach ekspozycji zaaranżowane zostaną kartonowe modele dziecięcych pokojów wyposażone w popularne i rozpoznawalne duńskie meble, zabawki, gadżety. Dzieci będą miały okazje je eksplorować, testować, znaleźć czas na wspólną, nieskrępowaną zabawę. Będzie to dla najmłodszych prawdziwa podróż do Skandynawii. Obiekty na wystawie zostały wybrane na podstawie badania przeprowadzonego wśród szerokiej grupy uczniów duńskich szkół podstawowych, których zapytano, jakie przedmioty znajdujące się w ich domach są dla nich ważne.

Poza wystawą w programie tradycyjnie znajdziemy również szeroki wybór warsztatów kreatywnych i projektowych dla dzieci w różnym wieku, w tym propozycje związane z duńską kulturą czy kuchnią. W programie także Strefa Nowych Technologii, spektakle, Strefa Zabawy dla najmłodszych oraz wykłady dla rodziców prowadzone przez psycholożkę Magdalenę Sękowską. Nowym obszarem będą warsztaty dla edukatorów, których celem jest szukanie narzędzi do nauki designu w szkole podstawowej.

Partnerami wydarzenia są: pracownia architektoniczna My Little Architect, Duński Instytut Kultury, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii oraz VOX. Festiwal potrwa od 10 do 16 września.

Program wydarzenia i więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program-eneduede

Festiwal Ene Due De
Autor: mat. pras. Concordia Design