By oszczędzić, chce wynająć namiot na balkonie. Miesięczny czynsz: 2200 złotych

2022-09-27 9:14

Szalejąca inflacja i trudna sytuacja gospodarcza zmusza wielu ludzi do szukania sposobów na oszczędzanie. Na dość nietypowy wpadła pewna Szwajcarka, która postanowiła wynająć w swoim mieszkaniu...kawałek balkonu z namiotem. Cena? Tylko 2200 złotych za miesiąc.

namiot
Autor: Newsflash, Daily Star

Spanie pod chmurką

Ogłoszenie 27-letniej Sandry z Zurychu odbiło się szerokim echem po internecie. Kobieta, by zmniejszyć rachunki za mieszkanie, wrzuciła do sieci ofertę najmu… balkonu z dwuosobowym namiotem.

Szwajcarka w ogłoszeniu zaznaczyła, że oprócz namiotu, nowy lokator dostanie od niej (dla „lepszego komfortu spania”) matę izolacyjną, materac oraz poduszki. Będzie on mógł także swobodnie korzystać z salonu, łazienki oraz kuchni. Bonusem ma być także „piękny widok na nocne niebo”.

Za ten „pokój pod chmurką” Szwajcarka zażyczyła sobie 500 franków za miesiąc. W momencie, gdy ogłoszenie ukazało się w sieci (styczeń 2022) w przeliczeniu na złotówki było to 2200 złotych. Teraz ponad 2400 złotych.

Okazuje się, że nietypowe ogłoszenie najmu spotkało się z dużym odzewem, szczególnie ze strony studentów, którzy chwalili kobietę za nieszablonowy pomysł. Niestety (a może stety?), sprawą zainteresowały się również lokalne władze, ponieważ według szwajcarskiego prawa proponowane przez 27-latkę warunki najmu są, łagodnie mówiąc, nielegalne.

Mamy nadzieję, że szwajcarski pomysł z wynajmem namiotu na balkonie nie podchwycą polscy właściciele mieszkań. Ale wszystko jest możliwe – zwłaszcza, gdy patowynajem i patodeweloperka w naszym kraju ma się ostatnio bardzo dobrze.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE