Antonio Citterio, znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski

2010-10-20 2:00

Sanitec KOŁO zorganizował w Warszawie wydarzenie Citterio Night. Antonio Citterio poprowadził wykład dla grupy studentów, a wieczorem spotkał się z najlepszymi polskimi architektami, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i przekazać doświadczenia związane z designem.

Antonio Citterio - znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski
Autor: Materiały prasowe firmy

Urodzony w 1950 r. Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi szacunek. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Własne studio otworzył już w 1972 r. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak B&B Italia, Flos,  Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell, czy Vitra. Od 1981 r. angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007 r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5699
Autor: archiwum

Antonio Citterio to wizjoner. Jak sam mówi: „robi rzeczy przede wszystkim dla siebie, nie pod dyktando marketingowych instrukcji”. Zapewne właśnie temu zawdzięcza sukcesy, które odnoszą proponowane przez niego  rozwiązania. Twórca potrafi zaprojektować praktycznie wszystko, niezależnie od branży, z którą przychodzi mu pracować. Citterio to nie tylko praktyk, ale także teoretyk designu i architektury oraz wykładowca akademicki, któremu wiele radości sprawia dzielenie się wiedzą. Dlatego jednym z punktów programu jego wizyty w Polsce było spotkanie ze studentami, które odbyło się 7 października i poprzedziło Citterio Night - event zorganizowany w Skwerze Hoovera tego samego dnia.

Do Polski Citterio został zaproszony przez Sanitec KOŁO. Firma już od pewnego czasu z powodzeniem wciela ideę bycia na bieżąco ze światowymi trendami stylistycznymi. Specjalnie dla Sanitec KOŁO Antonio Citterio zaprojektował nową serię ceramiki oraz mebli łazienkowych, które pojawią się w sklepach niebawem. "
Organizatorzy spotkania: Sanitec KOŁO i blog Revcloud