Antonio Citterio, znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski

2010-10-20 2:00

Sanitec KOŁO zorganizował w Warszawie wydarzenie Citterio Night. Antonio Citterio poprowadził wykład dla grupy studentów, a wieczorem spotkał się z najlepszymi polskimi architektami, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i przekazać doświadczenia związane z designem.

Antonio Citterio - znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski
Autor: Materiały prasowe firmy

Urodzony w 1950 r. Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi szacunek. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Własne studio otworzył już w 1972 r. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak B&B Italia, Flos,  Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell, czy Vitra. Od 1981 r. angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007 r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5699
Autor: archiwum

Antonio Citterio to wizjoner. Jak sam mówi: „robi rzeczy przede wszystkim dla siebie, nie pod dyktando marketingowych instrukcji”. Zapewne właśnie temu zawdzięcza sukcesy, które odnoszą proponowane przez niego  rozwiązania. Twórca potrafi zaprojektować praktycznie wszystko, niezależnie od branży, z którą przychodzi mu pracować. Citterio to nie tylko praktyk, ale także teoretyk designu i architektury oraz wykładowca akademicki, któremu wiele radości sprawia dzielenie się wiedzą. Dlatego jednym z punktów programu jego wizyty w Polsce było spotkanie ze studentami, które odbyło się 7 października i poprzedziło Citterio Night - event zorganizowany w Skwerze Hoovera tego samego dnia.

Do Polski Citterio został zaproszony przez Sanitec KOŁO. Firma już od pewnego czasu z powodzeniem wciela ideę bycia na bieżąco ze światowymi trendami stylistycznymi. Specjalnie dla Sanitec KOŁO Antonio Citterio zaprojektował nową serię ceramiki oraz mebli łazienkowych, które pojawią się w sklepach niebawem. "
Organizatorzy spotkania: Sanitec KOŁO i blog Revcloud

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE