Akademia Rysunku, czyli spotkanie ze sztuką na Bulwarach Wiślanych

2017-06-30 12:03
Akademia Rysunku
Autor: materiały prasowe

Bulwary Wiślane w Warszawie tętnią życiem i cieszą się ogromną popularnością wśród warszawiaków. Ale to nie tylko miejsce do spacerów czy opalania! W ramach Akademii Rysunku 1-2 lipca można spotkać się ze sztuką współczesną, a także podszkolić swoje umiejętności.

Na Bulwarach Wiślanych sporo się dzieje, odkąd otwarto kolejny ich odcinek. W najbliższy weekend, 1-2 lipca, warto uzupełnić wiedzę o sztuce w ramach Akademii Rysunku.

W sobotę 1 lipca, w godz. 13-17, odbędzie się spotkanie z Janem Kowalewiczem, architektem oraz znakomitym rysownikiem, który będzie rysował i rozmawiał z publicznością. Pokaże też, jak powstaje odręczny rysunek architektoniczny krok po kroku, i podzieli się tajnikami swojego kunsztownego warsztatu. Zwieńczeniem dnia będzie zaprezentowanie jego dzieła. Oprócz tego odwiedzający mogą obejrzeć wystawę prac artysty.

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę 2 lipca, także w godz. 13-17, na Bulwarach Wiślanych spotkanie poprowadzą Jan Kowalewicz, a także Maryia Laikouskaya – jedna z twórczyń najwspanialszych polskich murali. Jest m.in. współautorką muralu na fasadach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Maryia Laikouskaya spotka się z publicznością i opowie o procesie powstawania muralu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac artystki.