Płytki klinkierowe imitujące cegłę coraz częściej goszczą we wnętrzach mieszkań. Pozwalają uzyskać atmosferę starej kamienicy nawet w nowych budynkach. Czy można je zastosować także w łazience? Płytki klinkierowe są odporne na temperaturę, wilgoć i zabrudzenia, czyli świetnie nadają się do łazienki.

Jaki efekt uzyskasz?

W tym przypadku w łazience zastosowane zostały płytki klinkierowe elewacyjne, które powstały z pociętych na plastry starych cegieł rozbiórkowych. W połączeniu z celowo nierównie ułożoną fugą (wykonawca rozsmarowywał ją kciukiem) dają one wrażenie autentycznych, starych ścian.
Taka dekoracja sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, dodając mu charakteru. Do wnętrza w stylu retro oraz industrialnym jest to wręcz wymarzona ozdoba. Na rynku dostępne są klinkiery o różnych fakturach i kolorach, więc można je dopasować do każdej łazienki.

Na co uważać?

Zastosowane w nadmiarze płytki imitujące naturalną cegłę mogą przytłaczać wnętrze swoją fakturą i kolorystyką, więc radzimy wykładać nimi tylko wybrane fragmenty ścian zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Dla równowagi warto je zestawiać z gładkimi fakturami i stonowanymi kolorami.
Jeśli zdecydujesz się na takie płytki, upewnij się że wykonawca potrafi je poprawnie ułożyć. Szczególnie ważny jest sposób spoinowania – w przypadku płytek klinkierowych nie stosuje się metody zacierania całej powierzchni, fugę nakłada się wyłącznie w szczelinach.