Kreatywne projekty architektury i projektowania wnętrz

GIS Kraków oferuje dwa dni prezentacji, networkingu i inspiracji oraz prelekcji architektów i projektantów z siedmiu krajów: USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Tajlandii oraz Polski. Wysoko nagradzani architekci i projektanci z najlepszych biur na świecie będą się dzielić swoim doświadczeniem i wiedzą.

Wśród znanych architektów i projektantów wnętrz, których będzie można spotkać na GIS Kraków, w plenarnej sesji tematycznej konferencji zaprezentuje się trzech prelegentów: arch. Makoto NAKAYAMA (NAKAYAMA ARCHITECTS, JAPAN), zdobywca głównej nagrody na 2015 World Architecture Festival – kategoria Office; projektant wnętrz Nunthanut AMORNPUN (HYPOTHESIS DESIGN Agency, THAILAND), zdobywca głównej nagrody na edycji z 2015 r. Inside World Festival of Interiors – kategoria Bar and restaurants;  Colin BALL (BDP-Building Design Partnership Ltd, UK), nagrodzony na 2015 LIGHTING DESIGN AWARDS – wysoko ceniony, czołowy projektant o międzynarodowej sławie i uznaniu, mający osiemnaście lat doświadczenia w architekturze.

Jedni z najbardziej cenionych współczesnych POLSKICH ARCHITEKTÓW przedstawią swój punkt widzenia w debacie na temat: “Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany?”.

Uczestnicy i publiczność będą mieli okazję spotkać prelegentów, zaproszonych architektów i projektantów wnętrz z Krakowa i innych regionów Polski. Swój udział zapowiedzieli m.in. arch. Borys CZARAKCZIEW (GPP Grupa Projektowa sp. z o.o., członek zarządu i osoba odpowiadająca za sprawy zagraniczne w Krajowej Izbie Polskich Architektów); arch. Krzysztof INGARDEN (INGARDEN & EWY ARCHITECTS), zdobywca w 2015 r. The Plan Awards-Business, Merit Award i A-Design Platinum Award; Bolesław STELMACH
(STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. Z O.O), który otrzymał w 2015 r od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order Polonia Restituta za znakomite osiągnięcia w dziedzinie architektury.

Trendy kolorystyczne

Redaktor naczelna magazynu "M jak mieszkanie" zaprezentuje na GIS "Nowe trendy kolorystyczne we wnętrzach i ich adaptację". "Wnętrza nie zmieniają się co sezon, jednak jak wszystko wokół nas ulegają stopniowym przemianom. Moda, nastroje społeczne, zadania, jakie stawiamy przestrzeni prywatnej nadają wnętrzom nowy kształt i nową kolorystykę. Jak elitarne trendy przenikają do powszechnej świadomości. Które z tendencji znajdują zainteresowanie rynku i dlaczego. Jak wygląda adaptacja trendu w polskich realiach. Przyjrzyjmy się realizacjom z ostatnich lat i inspiracjom do ich powstania" - zapowiada Agnieszka Gruszczyńska-Hyc.Więcej informacji na share-architects.com oraz iegis.eu