Mieszkanie pełne rękodzieł - pomysły na oryginalne aranżacje wnętrz

 przytulny salon z kuchnią

Fot. Maria Miklaszewska

Szukasz pomysłu na wnętrze? Zobacz mieszkanie Joanny, założycielki "Manufaktury Splotów". Joanna mieszka tu z mężem Robertem i dwoma kotami, Coco i Coffee. Choć dwupoziomowy apartament urządzała sama, czuć z nim twórczą energię wielu kobiet - blogerek tworzących rzeczy piękne i unikatowe.

Kiedy Joanna i Robert zaczynali wspólne życie, sprzedali swoje mieszkania z zamiarem kupna domu w starej willowej dzielnicy na obrzeżach Łodzi. Przechadzając się pośród położonych w lesie posesji, uświadomili sobie, że to jednak za duża inwestycja. Natrafili za to na kameralny apartamentowiec w budowie. Joannę zachwyciły ogromne okna, przez które roztaczał się widok na strzeliste sosny. I klamka zapadła. Nie zatrudnili architekta wnętrz.

Przeczytaj: Pomysł na nowoczesne wnętrze: loft w bloku >>>

– Sami piszemy historię naszego domu – mówi Joanna. Pomógł im los, stawiając na drodze ludzi z pięknymi przedmiotami. – Przykładowo, wymyśliliśmy sesję ślubną w plenerze, ze starą sofą pośród drzew. Znaleźliśmy skład antyków w pobliżu lasu, żeby nie trzeba było daleko jechać, a tylko wypożyczyć mebel. Jednak sofy w składzie nie było. Gdy wychodziliśmy, pojawił się dostawca ze stołem pochodzącym z przełomu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Odebraliśmy go tydzień później, już po ślubie – opowiada Joanna. – Początkowo myślałam o renowacji mebla, ale po słowach fachowca: „tak go zrobię, że będzie jak nowy”, zrezygnowałam, bo to tak, jakby antykowi odebrać duszę!

Najpierw Joanna dostawiła do stołu dwa stare krzesła, odświeżone przez Roberta. Później pojawiły się nowe. Jest też stołeczek, wyglądający tak, jakby młodość spędził w wiejskiej chacie. To dzieło Aleksandry Reich, prowadzącej pracownię i sklep (a także blog) Czary z drewna.

– Mam sporo unikatowych rzeczy, wykonanych ręcznie przez polskich rzemieślników, w większości twórcze kobiety. Jest w nich wielka siła! – mówi Joanna, która sama robi na drutach pufy, pledy i drobiazgi do domu.

Zobacz: Modne wnętrza: 10 pomysłów na modne mieszkanie >>>

 Stół w salonie

Zmienność rzeczy
Po rozłożeniu blat stołu powiększa się do trzech metrów, więc może przy nim usiąść nawet dwadzieścia osób! Nad nim lampa Hektar z IKEA. Na zdj. podkładki sizalowe autorstwa gospodyni i lampiony kolejnej kreatywnej kobiety, właścicielki AgnethaHome.

Fot. Maria Miklaszewska

 kominek w salonie

Koty na kominie
Pierwszy poziom zajmuje część dzienna z kuchnią, jadalnią i strefą wypoczynkową, w której królują półkolista sofa Roberta i huśtawka Joanny. Schody na piętro, gdzie mieszczą się sypialnie, ukryte są za kominkiem. Joanna, zaprojektowała go tak, by nie sięgał sufitu – koty są jej wdzięczne! Gdy tylko widzą, że przynosi drewno, wdrapują się na górę i sadowią w wiklinowych koszykach.

Fot. Maria Miklaszewska

 domowe biuro

Czas paproci
Gdy syn Joanny wyprowadził się z domu, w jego pokoju powstał gabinet. Wyposażenie jest proste: drewniane półki i blat, zegar z Next Time oraz ukochane paprocie. – W ciągu pół roku rozrosły się tak, że gabinet przypomina teraz oranżerię – mówi gospodyni. GDZIE KUPIĆ: lampka Svirvel
– IKEA

Fot. Maria Miklaszewska

 sypialnia w szarościach

Strefa snu
Sypialnia z wełnianą wykładziną, pod którą (tak jak w hotelach) umieszczono grubą warstwę gąbki. GDZIE KUPIĆ: łóżko – beds.pl; lampa Fillsta – IKEA; lampki Rullo – Meble Vox; ławeczka – Jysk

Fot. Maria Miklaszewska

 umywalka z szafką

Siła klasyki
Zanim Joanna zdecydowała się na odważne szarości uzupełnione bielą, czernią i barwą płynnego miodu, stosowała „bezpieczne” beże i brązy (ulubione kolory męża). Widać je jeszcze w łazience, która nie wymagała generalnego remontu. Ponadczasowy styl okazał się w tym przypadku plusem – pasuje do nowej aranżacji mieszkania, wystarczyło tylko lekko odświeżyć łazienkę. GDZIE KUPIĆ: meble – Koło; oświetlenie – IKEA

Fot. Maria Miklaszewska

cover
M jak Mieszkanie

Ciekawe aranżacje wnętrz - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz pomysły na wnętrza w naszych galeriach. Oto inspirujące fotografie różnych mieszkań, którymi możesz się zainspirować!

Nie przegap: Pokój dzienny inspiracje: 16 pomysłów na wystrój. Kolory i GALERIA ZDJĘĆ >>>

Ocena: 0
Zdjęcia: Maria Miklaszewska

POLECANE ARTYKUŁY