Pokoje dziecięce i młodzieżowe. Super pokój dla chłopców

Pokoje dziecięce muszą być urządzone tak, by jak najlepiej służyć młodym użytkownikom. Pokój dziecięcy został przewidziany dla dwóch braci, między którymi jest kilka lat różnicy. Do aranżacji pokoju wybraliśmy meble młodzieżowe Young Users, pochodzące z nowej kolekcji marki Meble Vox. Powstał super wygodny i modny pokój dla chłopców.

Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce

Pokoje dziecięce często służą rodzeństwu. Gdy w jednym pokoju trzeba zmieścić dwóch chłopców w różnym wieku, należy obu zapewnić poczucie prywatności i własną przestrzeń. Czy można to osiągnąć bez budowy ściany? Tak, bo mamy do dyspozycji innowacyjne meble młodzieżowe stworzone do tego typu zadań. Meble Young Users, nowa kolekcja marki Meble Vox, została zaprojektowana tak, by jak najlepiej służyć młodym użytkownikom. Pokój dla chłopca powinien pasować do zainteresowań i gustu dziecka. Odpowiedni wystrój i wygodę w pokoju udało się nam stworzyć dzięki meblom, które pozwalają dziecku się wyróżnić i podkreślić indywidualność. Wybraliśmy do aranżacji wnętrza: szafy, szafki, półki i komody. Jest też łóżko i biurko. Meble młodzieżowe Young Users by Vox przełamują stereotypowe myślenie o urządzaniu pokoju dziecięcego, który staje się atrakcyjniejszy i bardziej funkcjonalny.

Pokoje dziecięce: pokój dla chłopców

Pokój dziecięcy został przewidziany dla dwóch braci, jeden jest uczniem podstawówki, drugi zaczyna szkołę średnią. Ich potrzeby i zainteresowania bardzo się różnią. Ale dzięki dobrze przemyślanemu umeblowaniu powstał pokój, gdzie wymagania obu są respektowane, więc konfliktów raczej nie należy się spodziewać. Pokoje dla dzieci muszą mieć wyznaczone miejsce do odpoczynku, zabawy i nauki. W aranżacji pokoju chłopców wspólna jest część środkowa: miękka wykładzina służąca do zabaw, czarno-biały stolik ze schowkami oraz ruchome biurko Transformers, z którego chłopcy mogą korzystać, nie przeszkadzając sobie. Każdy z braci ma swój zestaw mebli z dużą liczbą skrytek, mieszczących wszystkie sprzęty, ubrania i zabawki. To pozwala łatwo utrzymać porządek w pokoju dziecięcym, bo każda rzecz ma swoje miejsce. Pojemne szuflady w podestach są wybawieniem dla dynamicznych rozrabiaków, którzy muszą szybko posprzątać podłogę przed przyjściem rodziców: wystarczy wysunąć szufladę i wrzucić do środka cały bałagan. Złożone z sześciennych modułów meble młodzieżowe łatwo udaje się dopasować do przestrzeni o każdym kształcie i rozmiarze. Pojemna szafa na ubrania czy komoda ukrywają się za kwadratowymi frontami. Metalowe nakładki, dostępne w wielu odcieniach i wzorach, przyczepia się bez trudu do drzwi szafek. To innowacyjne rozwiązanie pozwala łatwo zmienić kolorystykę mebli, a nawet aranżację całego pokoju, dając też inne możliwości. Twórcy mebli zachęcają, by robić coś, co do tej pory było zakazane: pisać flamastrami po metalowych nakładkach - w tym celu stworzono np. nakładkę-planszę do planowania zajęć. Dzieci mogą też wykorzystywać magnetyczne właściwości metalu.

Pokój młodzieżowy: meble i dodatki

Część pokoju, którą zajmuje starszy brat, jest bardziej stonowana kolorystycznie, poważniejsza. Ściana (Oliwkowy Gaj, Dulux) jest tłem dla czarno-białej bazy mebli oraz soczystej zieleni frontów. Powtarzający się motyw miasta dodaje dynamiki przestrzeni przeznaczonej dla zainteresowanego sportem i muzyką młodego człowieka. Strefę nauki dzieli z młodszym bratem, ale w jego własnej części, od półek przez szafy aż po łóżko, zachowano kolorystyczną ciągłość. Łóżko jest miejscem szczególnym, najbardziej prywatnym, służącym nie tylko do snu, ale też do lektury i słuchania muzyki.

Pokoje dziecięce: wybieramy biurko

Każdy młody fan futuryzmu będzie zachwycony możliwościami biurka o nazwie Transformers. Biurko stoi na kółkach, co oznacza, że można je łatwo przestawiać. Szafki pod blatem są przesuwne, umożliwiają więc jak najlepsze dopasowanie ich do wymagań chwili. Biurko tak samo dobrze służy jednemu, jak i obu braciom jednocześnie. Teraz wysunięte jest tak, by młodszy mógł rysować, ale do odrabiania lekcji blat wysuwa się jeszcze bardziej.

 

Więcej pomysłów i rad jak urządzić pokoje dla dzieci zamieszczamy we wrześniowym wydaniu magazynu M jak mieszkanie

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt: Krystyna Brzezińska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY