Niebieska łazienka. Aranżacja łazienki na poddaszu

Niebieska łazienka sprawia wrażenie przestronnej i świeżej. Niebieska glazura nadała aranżacji łazienki morski styl. Jasny, optymistyczny kolor płytek łazienkowych zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki na poddaszu.

Turkusowa łazienka
Turkusowa łazienka
Turkusowa łazienka
Turkusowa łazienka
Morska łazienka

Adam wraz z żoną przeprowadził się do domu położonego w podmiejskiej, leśnej okolicy. Warszawskie mieszkanie stało się za małe, gdy na świat przyszło ich dwóch synów. Jedna mała łazienka na parterze, to zdecydowanie za mało dla czterech osób. Druga łazienka musiała więc powstać na poddaszu - obok planowanego pokoju dla chłopców i sypialni. Powstała niebieska łazienka, która zachwyca kolorem i stylem.

Mjm: Czy sami wykonaliście projekt łazienki na poddaszu?

Adam: Katarzynę Sybilską, projektantkę naszej łazienki, znaleźliśmy przez Internet. Spodobały nam się jej prace - zwłaszcza to, że chętnie używa mozaiki, którą jesteśmy oczarowani. Potrzebowaliśmy pomocy nie tylko w aranżacji łazienki na poddaszu od podstaw, ale także w doborze dodatków łazienkowych, kolorów, elementów wyposażenia.

Niebieska łazienka aranżacja

Niebieska łazienka ma morski styl. Niebieskie płytki ceramiczne nadały aranżacji łazienki świeżości. Ich jasny, optymistyczny odcień zestawiono z bielą, co jeszcze bardziej podkreśla świeży i marynistyczny charakter łazienki. Wysokość łazienki na poddaszu ograniczają skosy dachu, więc by ją optycznie podwyższyć, płytki ułożono pionowo. Drewniane deski na ścianie oraz te wplecione w ceramiczną posadzkę ocieplają wizualnie wystrój łazienki. Nawiązują też do reszty pomieszczeń w domu, gdzie króluje drewno. „Bulaje” kontynuują morską stylistykę łazienki.

Niebieskie płytki łazienkowe: glazura i mozaika

W aranżacji łazienki dla dominujących płaszczyzn niebieskiej glazury stworzono przeciwwagę - małe płytki mozaiki. Utrzymane w różnych odcieniach koloru niebieskiego delikatnie mienią się w świetle. Mozaika to także doskonały materiał do wykończenia niedużych lub zaokrąglonych powierzchni w łazience bądź tworzenia misternych wzorów. W niebieskiej łazience mozaika ozdobiła blat umywalkowy i stała się ramą przyklejonego do ściany lustra.

 

Materiały wykończeniowe zastosowane w prezentowanej łazience: płytki ceramiczne Oppalo azul, Inalco Ceramica, 32x59 cm, 213 zł/m² (ok. 6,5 m²), EURO-CERAMIKA; mozaika (ok. 4 m²) na zdjęciu niedostępna, podobna: Rainbow MS_05, 129 zł/opak. (4,27 m²), AQUASAN; deski Merbau Duo Premium, dwuwarstwowe, 9x60 cm, 161,04 zł/m² (ok. 3,5 m²), DLH

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Zdjęcia: Michał Przeździk

POLECANE ARTYKUŁY