Jak urządzić POKÓJ DZIECIĘCY: kolory, meble, tapetę - ZDJĘCIA

 Pokoje dziecięce: pokój dla dziewczynki

Pokój dziewczynki jest utrzymany w jasnych, optymistycznych kolorach. Charakteru nadaje mu tapeta w literki i wyraziste dodatki.

Fot. Marcin Czechowicz

Witaj w królestwie dziewięcioletniej Gabrysi. Pokój jest jasny, wesoły, elegancki. Dominują w nim ulubione kolory dziewczynki - fiolet, zieleń i biel. Ścianę zdobi tapeta w literki. A meble służą do zabawy, nauki i oczywiście do przechowywania. Szukasz inspiracji, jak urządzić pokój dla swojego dziecka? Zerknij na aranżacje z "M jak mieszkanie" (1/2013)

Tapeta i kolory do pokoju dziecka

Projektantka pokoju Gabrysi - Ewelina Para z pracowni RedDesign - wybrała tapetę w literki. Subtelną, dziewczęcą, ale nie „dziecinną”. Tapeta ze sklepu Artfunk została umieszczona w strefie wypoczynku i snu, na ścianie za łóżkiem, w dość widocznym miejscu. Mimo delikatnego wzoru daje mocny efekt. Do barw liter na tapecie dobrano odcienie farb na ścianach – rozweselającą zieleń i ukochany przez Gabrysię fiolet. Ciemny fiolet jest mocnym kolorem, ale w towarzystwie bieli i na małej powierzchni bardzo dobrze się sprawdza. Początkowo właścicielka pokoju wymarzyła sobie fioletową tapetę w kwiaty. Projektantce udało się jednak przekonać dziewczynkę, że takie rozwiązanie zdominuje wnętrze i będzie przeszkadzać w koncentracji (literki na białym tle jednak bardziej skłaniają do nauki). Teraz Gabrysia jest bardzo zadowolona z wyboru. Obok łóżka zamiast stolika nocnego stoi popularny stolik Lack z IKEA, który przydaje się, kiedy przychodzą koleżanki. Wszystkie meble są białe, by nie konkurowały z nasyconą zielenią i fioletem.

 pokój dziecka

Fot. Marcin Czechowicz

 pokój dziecka

Fot. Marcin Czechowicz

Jakie meble do pokoju dziecka?

Im mniej otwartych półek, tym większe wrażenie ładu. Fronty szafy (system Bestå IKEA) kryją nie tylko półki, ale też pudełka na bieliznę i wysuwane relingi na wieszaki. Dzięki temu mebel łączy funkcję garderoby, przechowalni zabawek oraz biblioteczki. Kącik naukowy radzimy urządzić prosto. Wystarczy biurko, krzesło i lampka. W pokoju Gabrysi biurko ustawiono pod oknem, bo to najlepsze miejsce do pracy. Białe meble odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości, a kolory wyposażenia i dodatków – jeszcze radośniejsze. Zielony fotel Nido Nest (Seneko) po rozłożeniu może być materacem dla gości. Dywan to przycięta i obszyta wykładzina Komfort.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Stylizacja: Karolina Klepacka Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY