Już dawno przestaliśmy się bać rozwiązań, które podważają tradycyjne pojęcie luksusu. W nowym roku pochłoną nas eksperymenty formalne i kolorystyczne. W pokojach kąpielowych będziemy sięgać po reinterpretacje klasycznych wzorów, bawić się w nieoczywiste zestawienia barw i wykończeń.

Od jakiegoś czasu obserwujemy zdecydowany odwrót od monotonii białej ceramiki i chromowanej armatury. Nadszedł czas koloru – zarówno w detalach, jak i na dużej powierzchni. Nikogo nie dziwi już czarna umywalka zestawiona ze złotą baterią, fluorescencyjny zestaw natryskowy czy niebieska miska ustępowa. Trendem zauważalnym na największych targach wnętrzarskich, który będzie utrzymywał się w nadchodzącym sezonie, są odcienie złota i srebra – w łazience używane najchętniej jako wykończenie baterii umywalkowych. Projektanci stawiają też na mosiądz, platynę, stal szczotkowaną. Kąty proste i geometryczne kształty stopniowo ustępują miejsca krągłościom: łukom, kołom i elipsom. Królują nowatorskie, plastyczne materiały.

Kolorowe łazienki: co jest modne?

Tradycyjnie w wystroju łazienki dominują biel, beż i szarość, a żywsze kolory dodaje się jedynie, by przełamać ich monotonię. Jednak 2017 rok przynosi duże zmiany. Barwne są nie tylko meble i dodatki, lecz także umywalki, wanny, a nawet baterie łazienkowe.

Wśród kolorów, które szczególnie inspirują designerów, warto wymienić modne jeszcze w poprzednim sezonie pastelowe róże i błękity. Do tego dochodzą mocne, wyraziste barwy, jak pomarańcz, fuksja czy intensywna zieleń (nie tylko Greenery!).

Warto pamiętać, że kolory sprawdzają się nie tylko w łazienkach nowoczesnych, lecz także klasycznych. Modne w 2017 roku odcienie miedzi, mosiądzu i złota można wkomponować w wystrój w stylu industrialnym, glamour oraz vintage.