Współczesne grzejniki łazienkowe: ciepło na usługach designu

2015-12-07 17:21

Można układać je w moduły, sterować nimi za pomocą pilota. Niektóre przypominają rzeźbę, inne dają oświetlenie. Na rynku jest wiele modeli grzejników łazienkowych - od najprostszych, żeberkowych, po dekoracyjne i bardzo designerskie.

Spis treści

  1. Zanim kupimy grzejnik: istotne parametry, które musimy wziąć pod uwagę
  2. Ciepło i design: jakie rozwiązania sprawdzą się  w salonie kąpielowym najbardziej

Zanim zdecydujemy się na wybór grzejnika do łazienki, skupmy się na ważnych parametrach i funkcjonalności. Sam design jest oczywiście ważny, ale musimy zastanowić się, czy chcemy, by grzejnik był centralnym punktem naszej łazienki czy jedynie tłem.

Zanim kupimy grzejnik: istotne parametry, które musimy wziąć pod uwagę

Przede wszystkim musimy wiedzieć, ile metrów kwadratowych ma nasza łazienka oraz jakie moce grzewcze przewidział deweloper. Znając te dane, możemy decydować się na kupno grzejnika. Od strony technicznej mamy do wyboru grzejniki wodne, elektryczne i wodno-elektryczne (najsensowniejsze, jeśli mamy centralne ogrzewanie). W łazience dobrze sprawdzają się modele podłużne, wąskie, niegłębokie. Tym grzejnik mniej odstaje od ściany, tym więcej zyskujemy miejsca.

Ciepło i design: jakie rozwiązania sprawdzą się  w salonie kąpielowym najbardziej

Tradycyjny grzejnik możemy zestawić z ogrzewaniem podłogowym - i jest to bardzo popularne rozwiązanie. Innym może być połączenie grzejnika dekoracyjnego z wieszakiem lub zestawienie dwóch grzejników, w tym jednego w roli suszarki. Na rynku mamy do wyboru grzejniki o konstrukcji modułowej.

Nowoczesne grzejniki łazienkowe
Autor: materiały prasowe Grzejnik typu „drabinka”, z oferty firmy Jaga, został wykonany ze stali lakierowanej proszkowo. Jego cechą charakterystyczną są profile poziome w formie delikatnie pochylonych deszczułek. Dostępny w wielu atrakcyjnych kolorach! Wymiary: wys. 73–205 cm, szer. 40–100 cm. Możliwość zamówienia również w wersji wodno-elektrycznej. Cena: od 2100 zł. Fot. Jaga.