Wąska łazienka w stylu Art Deco: czerń, biel i drewno w eleganckiej aranżacji łazienki!

2015-11-19 15:38 Agnieszka Zawadzka
Czarna łazienka w stylu Art Deco
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski

Czy wąska łazienka może być szykowna? Zainspirujcie się niezwykłym, eleganckim projektem wąskiej łazienki w stylu Art Deco. Czerń, fornirowane okładziny i buduarowe oświetlenie stworzyły niezwykły klimat w trudnej architekturze wąskiej łazienki.

Umiejętne operowanie proporcjami wnętrza, choćby najbardziej nieustawnego i trudnego do opracowania, potrafi zdziałać optyczne cuda! Połączenie czerni, bieli, szarości i jasnego wybarwienia drewna dało niezwykle ekskluzywne wykończenie wąskiej łazienki. Do tego buduarowe oświetlenie tworzące nastrój, zróżnicowane faktury i wykończenie materiałów... zobaczcie ja stworzyć aurę stylu Art Deco w wąskiej łazience.

Wąska łazienka i Art Deco: skrajności zespolone

Styl Art Deco wymaga przestrzeni. Wąska łazienka w stylu Art Deco nieoczekiwanie jednak daje wrażenie głębi i nieoczywistości. Lustrzane wykończenie czarnych okładzin ściennych, rozlokowanych symetrycznie na dwóch wysuniętych ścianach dzielących przestrzeń w strefie umywalki i poprowadzonych wzdłużnie na całej wysokości pomieszczenia, daje iluzoryczne wrażenie czarnych zwierciadeł. Prosta kubatura stojącej, pełnoplastycznej umywalki na zespolonym postumencie i drewniany kubik w roli poręcznego stolika na perfumy, formą nawiązują do otaczającej je architektury. Oryginalna wylewka, poprowadzona od sufitu nad umywalkę, zaskakuje rozwiązaniem. Jej chromowane wykończenie spaja się z oprawą buduarowych kinkietów, które dodają surowemu wnętrzu salonowego sznytu. Całość ociepla również fornirowana ściana za lustrem i umywalką. Rozproszone i ciepłe światło kinkietów pięknie podkreśla fakturę i ciepłe wybarwienie ściany. Odbijając się zaś od gładkiej powierzchni czarnych ścian, potęguje wrażenie nioeoczywistej i lekko tajemniczej przestrzeni. Prawda, że spektakularnie?

WIĘCEJ: Wnętrza w stylu Art Deco >>>

Czarna łazienka w stylu Art Deco
Autor: Michał Przeździk-Buczkowski